Jak się ubrać, aby optycznie wyszczuplić sylwetkę?

Roksana Krawczyk/ Beata Aduckiewicz
15.01.2021 16:50
jak optycznie wyszczuplić sylwetkę

jak optycznie wyszczuplić sylwetkę (jak optycznie wyszczuplić sylwetkę)

Nie masz figury modelki? Nic nie szkodzi! Podpowiemy, jak za pomocą ubrań możesz wyszczuplić sylwetkę. Oto cztery rady, dzięki którym uda ci się osiągnąć ten efekt. Mamy też propozycje ubrań, które także mogą ci pomóc!

Kolory
Materiały prasowe/emmisnicker.com/fas.st

1. Zdecyduj się na ciemne kolory, ponieważ to właśnie one optycznie wyszczuplają sylwetkę. Nie musi to być wyłącznie czerń, jednak to właśnie ten kolor kobiety najczęściej noszą. Można również postawić na granat, bordo czy ciemną zieleń. Oczywiście to nie oznacza, że masz się ubierać w ciemne kolory od stóp do głowy. Ubrania w stonowanych kolorach zakładaj na te partie ciała, które sprawiają ci problem - na przykład ciemne jeansy w przypadku szerokich bioder albo ciemną bluzkę, jeśli masz szerokie ramiona

Paski
Materiały prasowe/bloglovin.com

2. Najbardziej sprzyjające sylwetce są oczywiście ubrania w jednolitym kolorze. Jeśli już zdecydujesz się na wzór na ubraniu, koniecznie pamiętaj o zasadzie, że pionowe pasy wyszczuplają, a poziome pogrubiają. Im większy kontrast kolorów tym lepiej, dlatego najlepiej sprawdzą się czarno-białe pasy. Możesz też sięgać po inne wzory jak drobne kwiaty albo kropki, jednak uważaj na zbyt krzykliwą kolorystykę, która może pogrubić. 

Ubrania
Materiały prasowe/beauticurrve.com

3. Kobiety, kiedy chcą ukryć defekty sylwetki, często decydują się na za duże ubrania. Jest to błąd, gdyż w ten sposób dodają sobie kilogramów. Nie można również nosić zbyt obcisłych ubrań, gdyż efekt wtedy jest jeszcze gorszy. Ubrania powinny być dopasowane, ale nie za luźne i nie zbyt obcisłe. Powinnaś też unikać fasonu oversize. Jest wygodny, ale jeżeli narzekasz na zbędne kilogramy, to zbyt luźne ubrania ich nie zamaskują. 

Buty
Materiały prasowe/bestchicfashion.com

4. Oczywiście, jeśli chodzi o obuwie, warto zdecydować się na buty na obcasie. Nie dość, że dodają kilku centymetrów wzrostu, to jeszcze  pięknie wyszczuplają sylwetkę. Ponadto sprawiają, że figura nabiera kobiecych kształtów, gdyż pupa lekko "odchyla" się do tyłu, a łydki są wysmuklone. Warto w nie zainwestować. Obcas wcale nie musi być wysoki!

Sprawdź buty na obcasie!