Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy? To proste!

Klaudia Jakubiuk-Żukowska / Beata Aduckiewicz
30.07.2020 16:20
jak dobrać okulary przeciwsłoneczne

jak dobrać okulary przeciwsłoneczne (jak dobrać okulary przeciwsłoneczne)

Nie wiesz, jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu swojej twarzy? Okulary przeciwsłoneczne to niezbędny gadżet w słoneczne dni. Sklepowe półki mienią się kolorami szkieł i zachwycają wzorami oprawek. Dzięki naszym podpowiedziom dowiesz się, jakie okulary przeciwsłoneczne kupować, by podkreślić urodę. Specjalnie dla ciebie prezentujemy modele w różnych cenach.

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?

Wydaje się, że okulary przeciwsłoneczne to nic nie znaczący dodatek, lecz odpowiednio dobrane oprawy mogą mieć duży wpływ na nasz wygląd w czasie letnich dni. Odpowiednio dostosowane do kształtu twarzy, okulary mogą odjąć lat, a dobre szkła zapewnią komfort i ochronę oczu. Zobacz, jaki model okularów pasuje do twojego kształtu twarzy i wybierz modne modele okularów w wyprzedażowych cenach. 

materiały partnera
materiały partnera

Jakie okulary przeciwsłoneczne do okrągłej twarzy

Kupując okulary przeciwsłoneczne pamiętaj, że dobierając odpowiedni model, możesz optycznie wyszczuplić twarz. Zrezygnuj z oprawek okrągłych, postaw na te klasyczne - prostokątne, zwężane ku dołowi oraz z te ostrymi kątami. Modny tego lata "koci" kształt również powinien do ciebie pasować. Pamiętaj, aby wybierać wąskie oprawki w ciemnych kolorach i z grubymi zausznikami. Klasyczne okulary z kwadratowymi oprawkami również sprawdzą się znakomicie. 

Jakie okulary przeciwsłoneczne do twarzy w kształcie serca 

Jeśli masz szerokie czoło, a twoja buzia zwęża się ku dołowi, możesz przebierać we wzorach oprawek, zrezygnuj jednak z tych kwadratowych. Pozwól sobie na "kocie" oprawki, ale pamiętaj, żeby były delikatne i jasne. Twoje okulary powinny być lekko zaokrąglone, pozbawione ostrych kątów. Możesz też postawić na same szkła, które są bardzo delikatne i nie będą się za bardzo rzucać w oczy.

Jakie okulary przeciwsłoneczne do kwadratowej twarzy

Ten typ urody charakteryzują mocne rysy, który należy nieco wysubtelnić. Śmiało możesz więc zakładać okulary okrągłe lub owalne - pomogą złagodzić twarz i dodać odrobiny dziewczęcego uroku. Postaw także na te z zaokrągloną dolną częścią, np. aviatorki. Oprawki jasne na dole optycznie wydłużą twarz i sprawią, że będzie wyglądała delikatniej. Zdecyduj się na mocne kolory albo zaszalej z delikatnymi wzorami.

Więcej o: