Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy? Podpowiadamy

Klaudia Jakubiuk-Żukowska
03.07.2018 15:15
okulary lato

okulary lato (materiały partnerów)

Okulary przeciwsłoneczne to niezbędny gadżet w słoneczne dni. Sklepowe półki mienią się kolorami szkieł i zachwycają wzorami oprawek. Nie wiesz, jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu swojej twarzy? Dzięki naszym podpowiedziom dowiesz się, jakie okulary przeciwsłoneczne kupować, by podkreślić urodę. Specjalnie dla ciebie prezentujemy modele w różnych cenach.

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne?

Wydaje się, że okulary przeciwsłoneczne to nic nie znaczący dodatek, lecz odpowiednio dobrane oprawy mogą mieć duży wpływ na nasz wygląd w czasie letnich dni. Odpowiednio dostosowane do kształtu twarzy, okulary mogą odjąć lat, a dobre szkła zapewnią komfort i ochronę oczu. Zobacz, jaki model okularów pasuje do twojego kształtu twarzy i wybierz modne modele okularów w wyprzedażowych cenach. 

materiały partnera
materiały partnera

Jakie okulary przeciwsłoneczne do okrągłej twarzy

Kupując okulary przeciwsłoneczne pamiętaj, że dobierając odpowiedni model, możesz optycznie wyszczuplić twarz. Zrezygnuj z oprawek okrągłych, postaw na te klasyczne - prostokątne, zwężane ku dołowi oraz z te ostrymi kątami. Modny tego lata "koci" kształt również powinien do ciebie pasować. Pamiętaj, aby wybierać wąskie oprawki w ciemnych kolorach i z grubymi zausznikami. Klasyczne okulary z kwadratowymi oprawkami również sprawdzą się znakomicie. 

Jakie okulary przeciwsłoneczne do twarzy w kształcie serca 

Jeśli masz szerokie czoło, a twoja buzia zwęża się ku dołowi, możesz przebierać we wzorach oprawek, zrezygnuj jednak z tych kwadratowych. Pozwól sobie na "kocie" oprawki, ale pamiętaj, żeby były delikatne i jasne. Twoje okulary powinny być lekko zaokrąglone, pozbawione ostrych kątów. Możesz też postawić na same szkła.

Jakie okulary przeciwsłoneczne do kwadratowej twarzy

Ten typ urody charakteryzują mocne rysy, śmiało możesz więc zakładać okulary okrągłe lub owalne - pomogą je złagodzić. Postaw także na te z zaokrągloną dolną częścią, np. awiatorki. Oprawki jasne na dole optycznie wydłużą twarz i sprawią, że będzie wyglądała delikatniej. Postaw na mocne kolory albo zaszalej z delikatnymi wzorami.

Więcej o: