"Best dressed" - odtwarzamy stylizacje najlepiej ubranych w 2016 roku

Kasia Żechowicz
29.12.2016 12:00
Best dressed - najlepiej ubrani w 2016

Best dressed - najlepiej ubrani w 2016 (Vogue.com / Kolaż Avanti24)

Z końcem roku przyszedł czas na wielkie podsumowania, również te w kwestii mody. "Best dressed", czyli najlepiej ubrani to cykl prowadzony przez najbardziej wpływowy magazyn na świecie. Przejrzałyśmy ich typy i wybrałyśmy trzy, które naszym zdaniem zasługują na finalne wyróżnienie. Zobacz kto znalazł się na naszej liście i jak odtworzyć najlepsze stylizacje 2016 roku.

Magazyn "Vogue" co tydzień publikuje zestawienie dziesięciu najlepiej ubranych kobiet w danym przedziale czasu. Przejrzałyśmy propozycje amerykańskiej redakcji, wybierając trzy, które naszym zdaniem reprezentują jednocześnie najważniejsze trendy 2016 roku.

 

Gigi Hadid

Best dressed - Gigi HadidŹródło: www.twitter.com/HadidNews Autor: nieznany/ Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów

 

To był niezwykle udany rok dla amerykańskiej modelki. Gigi wystąpiła w najważniejszych pokazach (Chanel, Versace, Fendi, Balmain i wiele innych) oraz podjęła współpracę z marką Tommy Hilfiger umiejętnie skupiając na niej uwagę całego świata. Jednak największym sukcesem okazało się miano Międzynarodowej Modelki Roku przyznanej przez British Fashion Council, czyli najważniejszej brytyjskiej instytucji zajmującej się kwestiami mody. Stylizację, za którą została wyróżniona przez Vogue, miała na sobie dosłownie kilka dni temu w Londynie. Zestaw dosyć zwyczajny, ale jednocześnie idealnie odzwierciedlający najważniejsze trendy 2016 roku. Wielki powrót lat 70., czyli jeansy dzwony połączone z futrem (zarówno sztuczne jak i prawdziwe przeżywają obecnie wielki revival) oraz crop topem (symbol miejskiego charakteru) to miks idealny. Całość doprawiona butami w czub jak z Teksasu i czarną torebką oraz okularami w klimacie retro. Gigi pokazuje jak w idealny sposób łączyć "basiki" z wyrafinowanymi częściami garderoby, ubrania od projektantów z wyszperanymi w szafie akcesoriami. O ile charakterystyką poprzednich dekad były silne i stabilne trendy opierające się na kilku krojach, tak obecne czasy można podsumować jako kreatywną hybrydę.

 

Chloe Sevigny

Chloe SevingyŹródło: Vogue.com Autor: Getty Images / Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów

 

Druga stylizacja należy do aktorki i wielkiej pasjonatki mody Chloe Sevingy. Głównym elementem jest sukienka z kolekcji Kenzo x H&M. Współpraca pomiędzy francuskim domem mody a szwedzką sieciówką odbiła się dużym echem w świecie mody. Kolekcja przez jednych krytykowana, przez innych uwielbiana stała się przez to niezwykle rozpoznawalna. Nie ulega wątpliwości, że niesamowicie zyskała na tym marka Kenzo, która odświeżyła swój wizerunek i jednocześnie stała się wyznacznikiem trendów nie tylko w ramach własnych projektów. Wzory zwierzęce, kolorowe nadruki, naszywane tygrysy czy falbany tak bardzo charakterystyczne dla tożsamości Kenzo, na stałe wpisały się w najważniejsze tendencje 2016 roku. Chloe zasługuje więc na miano "Best dressed" niezależnie od tego, czy kreacja sama w sobie uzyskała aprobatę wszystkich. Pokazała, że moda to dystans, poczucie humoru, fantazja, a do tego świetny środek przekazu dalekich nam kultur i tradycji.

 

Rihanna

Best dressed - RihannaŹródło: Vogue.com Autor: Splash News/ Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów

 

Trzecia wyróżniona stylizacja należy do Rihanny. Barbadoska co roku zaskakuje nas niesamowitymi kreacjami (pamiętacie żółtą suknię z trenem na Met Gali?), ale to co charakteryzuje ją najbardziej widać właśnie w wybranym przez nas zestawie. Rihanna potrafi uczynić z każdej rzeczy ubiór "glamour". Czy jest to połyskująca sukienka koktajlowa czy pozornie zwykła szara bluza, piosenkarka sprawia, że całość prezentuje się niezwykle szykownie. Model bluzy, który ma na sobie został zaprojektowany przez markę Vetements. Ich wielki sukces to kolejny powód dla którego wyróżniliśmy stylizację Rihanny. Dziś casual i sport mieszamy z wytworną elegancją, nadając codziennym ubraniom zupełnie nowe naczenie. Rihanna jako jedna z pierwszych wyczuła ten kierunek, dlatego według nas zasługuje na miano "Best dressed 2016".

A oto inne ubrania i dodatki, dzięki którym stworzysz podobne stylizacje:

Więcej inspirujących ubrań i dodatków znajdziesz w sklepie Avanti

Więcej o: