Sposób na wygodne szpilki - jak je znaleźć i jak w nich chodzić

Beata Aduckiewicz
10.12.2016 11:00
wygodne szpilki

wygodne szpilki (wygodne szpilki)

Kochasz szpilki, ale Twoje stopy mają inne zdanie na ten temat? Chodzenie w nich sprawia Ci ból? Znamy to! Zobacz, jak sobie z tym poradzić!

 

Jak znaleźć wygodne szpilki / fot. www.lulusdotcom.tumblr.com, autor: brak informacji / www.playbuzz.com, autor: brak informacji informacji / www.wachabuy.com, autor: brak informacjiJak znaleźć wygodne szpilki / fot. www.lulusdotcom.tumblr.com, autor: brak informacji / www.playbuzz.com, autor: brak informacji informacji / www.wachabuy.com, autor: brak informacji

 

Każda z nas marzy o wygodnych szpilkach, w których mogłybyśmy przejść kilometry bez odczuwania bólu. Takie buty na obcasach przydałyby się szczególnie teraz w okresie karnawału, kiedy czekają nas imprezy i komponowanie imprezowych stylizacji. Co więc zrobić, aby znaleźć wygodne szpilki i jak w nich prawidłowo chodzić, aby zmniejszyć dyskomfort? Wiele z nas zadaje sobie te pytania. Dziś postanowiłam na nie odpowiedzieć.

Na jakie szpilki zwracać uwagę

Rodzaj szpilek oraz to, z czego są wykonane ma bardzo duże znaczenie. Najwygodniejsze są zazwyczaj te wykonane z naturalnej lub ekologicznej skóry, gdyż materiał ten ma to do siebie, że po jakimś czasie ładnie dopasowuje się do stopy i staje się bardziej miękki. Jeśli więc chcesz zainwestować w szpilki, które posłużą Ci na lata, to lepiej wybrać te droższe o wysokiej jakości, niż tańsze, ale za to wykonane z niewygodnego materiału, który obetrze Ci stopę.

Oprócz materiału zwróć też uwagę na sam fason. Jeśli rzadko chodzisz w szpilkach i nie jesteś przyzwyczajona do obcasów, to raczej zdecyduj się na model na grubym słupku albo niskim obcasie. Dobrym wyborem będą też szpilki na platformach, które są wyższe, ale platforma sprawia, że chód jest o wiele bardziej stabilny.

 

Odpowiednie przymiarki

Do sklepu obuwniczego postaraj się wybrać w porannych godzinach, kiedy jeszcze Twoje stopy nie są zmęczone. Wieczorem stopy nieco puchną, więc istnieje ryzyko, że wybierzesz zły rozmiar butów.

Kiedy jesteś już w sklepie postaraj się przymierzyć kilka różnych fasonów, nawet takich, o których w życiu byś nie pomyślała, że możesz je nosić. Chodzi o to, abyś znalazła swój idealny i najwygodniejszy rodzaj. W trakcie przymiarki przejdź się kilka razy po sklepie w różnym tempie chodu - wolno, chwilę pobiegnij, a nawet i poskacz itp. Musisz sprawdzić, czy dasz radę poruszać się w szpilkach w każdych warunkach.

Chodzenie w szpilkach - to sztuka!

Kiedy już kupisz swój wymarzony model szpilek, a nadal nie za bardzo wiesz, jak w nich chodzić, to najpierw poćwicz w domu. Dzięki temu nauczysz się prawidłowego chodzenia w takich butach i przy okazji je rozciągniesz. Staną się wtedy wygodniejsze. Podczas chodzenia pamiętaj o odpowiedniej, prostej postawie. Nie pochylaj się do przodu, ani w tył. Staraj się mieć jak najbardziej wyprostowane plecy i stawiaj pewne, długie kroki.

 

Kilka trików, które sprawią, że będzie Ci wygodnie w szpilkach

Jeśli już wiesz, jak prawidłowo chodzić w szpilkach, to na koniec jeszcze parę trików, które ułatwią Ci chodzenie w nich przez cały dzień albo zapewnią Ci beztroski taniec do białego rana. Jeżeli szpilki obcierają Ci Twoje dwa zewnętrzne palce u stopy, to przed założeniem butów, sklej te dwa palce ze sobą za pomocą taśmy medycznej albo zwykłego plastra. Dzięki temu unikniesz bolesnych otarć. Dodatkowy komfort zapewnią Ci także specjalne wkładki żelowe do szpilek oraz zapiętki.

Chcesz rozciągnąć szpilki? Użyj prawidła, które zakupisz w sklepie obuwniczym albo wykorzystaj kilka domowych sposobów. Jeśli buty wykonane są z naturalnej skóry, to potrzymaj je chwile nad gotującą się wodą. Para powinna zmiękczyć materiał. Innym sposobem jest włożenie do środka butów wilgotnego materiału (np. szmatki zwiniętej w kulkę) i pozostawienie ich na całą noc. Oprócz tego staraj się je rozchodzić po domu. Załóż do tego grube skarpetki i chodź tak w szpilkach przez kilka godzin.

Zobacz jeszcze inne wygodne szpilki w sklepie Avanti24.