Komiksowe inspiracje w stylizacjach na ten sezon

Magdalena Ławreniuk
15.11.2016 20:00
Komiksowe inspiracje

Komiksowe inspiracje (www.avanti24.pl)

W modzie najbardziej uwielbiamy to, że nawet najmniejsza, najmniej znacząca rzecz może nas zainspirować do stworzenia niezwykłej stylizacji oraz popchnąć projektantów do uszycia naprawdę niezwykłego ubrania. Dzisiaj na warsztat bierzemy komiksy - kto się nimi inspirował? Sprawdźcie.

Od wielu lat komiksy są bardzo modne, maja rzesze fanów, organizowane są ich festiwalu, wciąż tworzy się filmy oparte na ich fabule. Z tej tendencji skorzystali także kreatorzy mody i znane marki. Kto i jak to zrobił?

Karl Lagerfeld

Jednym z naszych ulubionych ubrań inspirowanych komiksami jest sukienka Karla Lagerfelda. Jej nadruk przypomina nam charakterystyczne dymki w rysunkowych opowieściach. Dobrałyśmy do tego torebkę inspirowaną "Alicją w Krainie Czarów". Postawiłyśmy na długi płaszcz i kozaki. Spośród biżuterii wybrałyśmy pierścionek.

Komiksowe inspiracjewww.avanti24.pl

 

Komiks total look

Doskonałe ubrania ma także znana włoska marka Iceberg. Zakochałyśmy się w ich spódnicy oraz płaszczu (mają jeszcze sukienkę w tym stylu!) wykorzystującymi komiksowe inspiracje. Elementy garderoby połączyłyśmy z niebieską koszulą. Postawiłyśmy na wyraziste dodatki - lakierowane botki i torebkę.

Naszywki i komiksywww.avanti24.pl

Naszywki na pierwszym planie

Z komiksowych inspiracji korzysta także wiele firm "sieciówek". Obecnie bardzo popularne są także naszywki, które pojawiają się na coraz większej ilości ubrań. Niektóre marki już specjalizują się w produkcji ubrań z ozdobami tego typu. Do ostatniej stylizacji wybrałyśmy koszulę w usta oraz kopertówkę z tym samym zdobieniem. Postawiłyśmy także na jeasny, czerwony płaszcz oraz kozaki.

Komiksywww.avanti24.pl

Odkryj także inne modele ubrań i dodatków

Więcej kurtek znajdziesz w sklepie Avanti