Jesienne stylizacje dla romantyczek - rozmarzona jesień

Ewelina Kołodziej
16.11.2016 09:00
diana212m.blogspot.com, bloglovin.com

diana212m.blogspot.com, bloglovin.com (diana212m.blogspot.com, bloglovin.com)

Masz duszę romantyczki i chciałabyś to przełożyć na swoje stylizacje? Mamy na to sposób... Dowiedz się, jakie elementy powinny znaleźć się w Twojej stylizacji, aby nabrała romantycznego charakteru.

Jesień to dla Ciebie czas melancholii, która zwykle kojarzy Ci się z romantycznymi historiami rodem z wielkiego ekranu? A czy wiesz, jak jesienny romantyzm przekłada się na modę? Oto kilka propozycji gotowych stylizacji na ten sezon podszytych romansem - sprawdź, na jakie szczegóły zwracać uwagę, jakie materiały i dodatki wybierać, aby stylizacja zyskała status romantycznej. Zapewne większość z nich znajduje się już w Twojej szafie lub na liście must-have na ten sezon. Teraz pora je połączyć z...miłością!

Zwiewne materiały w jesiennym klimacie

zdj. matchesfashion.com, autor nieznany / mat. part. / kolaż Avanti24zdj. matchesfashion.com, autor nieznany / mat. part. / kolaż Avanti24

 

Delikatne tiule, zmysłowe prześwity i lekkie fasony - czy subtelne tkaniny przenoszące nasze wyobrażenia do obrazów romantycznego lata mogą odnaleźć się także jesienią? Zdecydowanie tak, tym bardziej, że znalazłyśmy na nie sposób. Idealnym rozwiązaniem będzie połączenie delikatnych materiałów z zupełną przeciwwagą - botkami na grubym obcasie, prostymi, pudełkowymi fasonami płaszczy. Pomostem łączącym skrajności będą miękkie, choć grube dzianiny. W ten sposób do tiulowych spódnic zakładamy wełniane płaszcze, swetry z grubego splotu, a nosząc półprzezroczyste bluzki z haftami - okrywamy się długimi kardiganami.

Romantyczne koronki i królewski aksamit

 

zdj. instargram.com/mikutas / mat.part. kolaż Avanti24zdj. instargram.com/mikutas / mat.part. kolaż Avanti24

 

Aksamit zaczął zyskiwać popularność już kilka sezonów temu, ale dopiero teraz zagościł w naszych szafach na dobre. Zbliżający się sezon świąteczno-karnawałowy będzie dla niego najlepszym polem do popisu. Królewskie burgundy, ponadczasowa czerń, złoto i srebro idealnie odnajdą się na specjalne okazje. Co z koronkami? W dalszym ciągu trend bieliźniany jest na topie - bluzki i sukienki nosimy do golfów, długich żakietów czy ciepłych kardiganów. Ponadto zarówno aksamitne materiały jak i koronki wprowadzają do stylizacji nieco dekadenckiego charakteru, który nadaje całości tajemniczego, romantycznego posmaku.

Retro akcenty: kokardy, plisy i hafty

zdj. diana212m.blogspot.com, aut. nieznany / mat. part. / kolaż Avanti24zdj. diana212m.blogspot.com, aut. nieznany / mat. part. / kolaż Avanti24

 

Styl vintage zawsze był orędownikiem romantyzmu. W tym sezonie przejawia się zwłaszcza za pośrednictwem plisowanych materiałów, misternie haftowanych akcentów i wiązanych pod szyją kokard. Delikatne falbanki na przemian z koronkami stanowią barokowe akcenty, które w tym sezonie są szczególnie pożądane. Nie zapominamy o biżuterii - polujemy na chokery i kamienie w szlachetnych kolorach dojrzałego wina, kobaltu i butelkowej zieleni.

Więcej inspirujących stylizacji, modowych newsów i stylowych porad znajdziesz na Szafencji.

Więcej o: