Inspiracja tygodnia - urodzinowa sukienka Kendall Jenner

Ewelina Kołodziej
04.11.2016 17:00
zdj. instagram.com/labourjoisie. vogue.com

zdj. instagram.com/labourjoisie. vogue.com (zdj. instagram.com/labourjoisie. vogue.com)

Nie ma co ukrywać - pokryta kryształami Swarovskiego sukienka Kendall Jenner jest nie do podrobienia. Ale nikt nie powiedział, że to małe dzieło sztuki nie może stać się naszą inspiracją. Jak swoje 21. urodziny świętowała współczesna It Girl? Sprawdźcie.

vintage Paris Hilton vibes. 21 21.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Kendall (@kendalljenner)

Niepowtarzalna sukienka Kendall Jenner została zaprojektowana specjalnie dla modelki na jej 21. urodziny. Wyzwanie stworzenia kreacji, która wywoła efekt "wow!" i będzie zapamiętana na dekady, podjęła się marka LaBourjoisie. Za sam projekt odpowiadał Antoine Salameh, założyciel i główny projektant marki. Plan został wykonany w 100%, ale po fali zachwytów nie obyło się również bez małych kontrowersji.

zdj. vogue.com / kolaż Avanti24zdj. vogue.com / kolaż Avanti24

Kreacja była wspólnym dziełem libańskiego projektanta, której projekt przygotowała z nim Monica Rose - prywatna stylistka Kendall Jenner.

Inspiracją był charakterystyczny styl Kendall połączony z nostalgią dawnego Hollywood" - opowiadał o kreacji Antoine Salameh.

Jak głoszą miejskie legendy, urodzinowa sukienka Kendall miała kosztować  9 tysięcy dolarów. Została wykonana w całości z kryształów Swarovskiego, do którego jubilatka założyła krótki naszyjnik, futrzane boa oraz srebrne sandały na obcasie. Media i fani w błyskawicznym tempie wychwycili podobieństwo do innej kreacji sprzed lat, którą w 2002 roku również na swoich 21. urodzinach nosiła ówczesna It Girl...Paris Hilton. Całość wygląda łudząco podobnie - głęboki dekolt, wysokie rozcięcia na kusej mini i odkryte plecy, a do tego choker wysadzany kamieniami. Jak było naprawdę? Kendall wcale nie ukrywa inspiracji urodzinową kreacją Paris, czego wyraz dała na swoim Instagramie. Jedno wiemy na pewno - ta sukienka skradła całe show na urodzinowej imprezie modelki.

 

zdj. teenvogue.com / kolaż Avanti24zdj. teenvogue.com / kolaż Avanti24

 

Ale dobrze wiemy, że na jednej kreacji nie mogło się obyć. Wcześniej Kendall miała na sobie seksowny, bardzo wyzywający kombinezon, który założyła na rodzinny obiad (!). Kombinezon zaprojektował Julien Macdonald, do którego Kendall założyła zielony, futrzany szal i czarne, sznurowane sandały.

Szukacie czegoś na specjalną okazję? Zobaczcie wieczorowe kreacje ze sklepu Avanti24.

Więcej o: