Fashion Week w Nowym Jorku - odtwarzamy najlepsze stylizacje street style

Kasia Żechowicz
16.09.2016 13:00
Fashion Week New York

Fashion Week New York (nymag.com / Avanti24)

Właśnie zakończył się tydzień mody w Nowym Jorku, a my przyglądamy się najlepszym stylizacjom widzianym na ulicach miasta podczas tej prestiżowej imprezy. Wśród wyróżnionych przez zagraniczne magazyny fashionistek, znalazły się także nasze rodaczki...Zobacz o kogo chodzi!

Fashion Week w Nowym Jorku to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie mody. W porównaniu do tygodni mody na starym kontynencie, jest on bardziej różnorodny, nowoczesny i tak jak samo miasto w którym się odbywa, jest miksem projektantów odmiennego pochodzenia i kultur. Wśród najbardziej rozpoznawalnych nazwisk, które prezentują swoje kolekcje w amerykańskiej metropolii jest Jeremy Scott, Vera Wang czy Anna Sui. W tegorocznej edycji imprezy mieliśmy także polską reprezentację w postaci marki MISBHV, którą zachwycają się nie tylko zagraniczne gwiazdy, ale również redaktorki opiniotwórczego Vogue'a.

 

Kolor musztardowy

Street stylewww.nymag.com / Stylizacja z musztardową spódnicą

 

Takie imprezy jak Fashion Week to świetne źródło inspiracji jeśli chodzi o sposób ubierania się w nadchodzącym sezonie. Znane trendsetterki mają bowiem już wcześniej dostęp do produktów, które dopiero pojawią się w sklepach. Obserwując ich sposób łączenia garderoby, wybór kolorów czy akcesoriów, mamy szansę dowiedzieć się przed innymi o tym, co będzie dopiero modne. Wybrałyśmy trzy stylizacje, które według nas promują oryginalne ale bardzo konkretne trendy, które łatwo wkomponować do codziennego ubioru. W pierwszej stylizacji zwracamy uwagę na kolor musztardowy - hit tegorocznej jesieni. Widziałyśmy go na wybiegu u Valentino, Louis Vuitton czy Celine. Ten specyficzny odcień żółci, wbrew pozorom, bardzo dobrze komponuje się z innymi kolorami, szczególnie szarym, granatowym, białym, czarnym, khaki, czerwonym, a nawet fioletem.

 

Łączenie wzorów

Street Style Nowy Jorknymag.com / Stylizacja z kraciastą spódnicą i koszulą w paski

 

Drugi trend, który wychwyciłyśmy ze zdjęć street style jest łączenie ze sobą odmiennych wzorów na poszczególnych częściach garderoby. A zatem nieaktualne już jest stwierdzenie, że jeśli zakładamy kraciastą spódnicę czy spodnie, to góra musi być gładka. Trendsetterki z nowojorskich ulic udowadniają, że wszystko jest dozwolone. Stylizacja, którą wybrałyśmy dodatkowo nawiązuje do lat 60. Świadczą o tym krótka trapezowa spódniczka w kolorze cukierkowego różu, buty na niewielkim obcasie i charakterystyczne białe okulary. Podobne nosiła w tamtej dekadzie Jacqueline Kennedy! Kobieta ze zdjęcia dokonała ciekawego zestawienia grubego, kraciastego dołu z cienką i pasiastą górą. Po raz kolejny utwierdzamy się w przekonaniu, że domeną współczesnych czasów jest miks wszystkiego ze wszystkim.

 

Zabawa długością

Street style Nowy Jorkinstagram.com/@maffashion_official / Stylizacja z crop topem, minispódnicą i płaszczem

 

Do scharakteryzowania ostatniego trendu, wybrałyśmy stylizację Maffashion. Nasza rodaczka została zauważona przez zagraniczne magazyny, a więc warto zastanowić się, czym tak bardzo przyciągnęła uwagę? Według nas, wszystko za sprawą gry długościami: do ciekawej minispódniczki dobrała krótki top w stylu lat 90., a wszystko ukryła pod dosyć ciężkim i długim płaszczem. Julia bawi się nie tylko długościami, ale również elegancją i stylem sportowym, które w jej zestawie przenikają się wzajemnie tworząc, o dziwo, bardzo atrakcyjną harmonię.

A oto inne części garderoby, dzięki którym stworzysz podobne stylizacje:

Więcej jesiennych ubrań znajdziesz w sklepie Avanti

Więcej o: