Styl marynarski - powiew wakacyjnych stylizacji

Agnieszka Kosińska
26.06.2016 18:00
Styl marynarski

Styl marynarski (pinterest.com)

Oprócz pasteli i motywów kwiatowych głównym nurtem wakacyjnych stylizacji jest styl marynarski. Biel, granat, czerń i czerwień to wiodące kolory przeplatane w sekwencji pasków. Zobacz stylizacje inspirowane tym trendem.

Nadmorskie klimaty

Styl marynarski to stała pozycja wśród wakacyjnych stylizacji. Głównymi motywami są paski, kompasy i kotwice, a wśród kolorów króluje biel, granat, czerń i czerwień. To trend, o którym nie możemy zapomnieć. Proste kroje pozwalają na cały wachlarz możliwości komponowania zestawów.

Ubrania w paski

Stylizacjamateriały Label Media

Paski zazwyczaj spotykamy w postaci bluzek i sukienek. Oprócz stylowych połączeń, gdzie występują tylko w jednym elemencie naszego stroju, projektancki proponują nam odważne stylizacje od stóp do głów, które na pewno nie muszą być nudne.

Jakie paski nas poszerzają?

Stylizacjamateriały Label Media

Ten motyw jest lubiany przez panie nie tylko za wygląd. Dzięki paskom możemy w łatwy sposób wyszczuplić naszą sylwetkę. Jednak badania naukowców mogą nas nico zaskoczyć. Każda z nas na pewno słyszała regułę mówiącą o tym, aby przestrzegać się poziomych pasów, które mogą uwydatnić niedoskonałości naszej sylwetki. Jednak naukowcy z York University zgodnie stwierdzili po przeprowadzonym badaniu, że to pionowe paski optycznie nas poszerzają. Sami do końca nie umieją wyjaśnij skąd bierze się taki złudzenie. Pionowe paski poszerzają naszą sylwetkę o 6%, za to poziome sprawiają, że wyglądamy na wyższe i szczuplejsze.

Granat w zestawach

Stylizacjamateriały Label Media

Styl marynarski uwielbia granat. Jest bardzo elegancki, gustowny, a zarazem bardzo uniwersalny. Świetnie sprawdza się w wielu stylizacjach formalnych, a także na luzie. W total lookach, czyli zestawach, w których dominuje jeden kolor bardzo dobrze komponują się złote dodatki i akcesoria. Granat występować nie tylko solo, ale także w duecie. Możesz go zestawiać z bielą, czerwienią, a także beżem, czy różem. To naprawdę proste, a efekt na pewno cię zadowoli!

Więcej sukienek na lato znajdziecie w naszym sklepie Avanti24.pl

Więcej o: