Weselny klimat: jak się ubrać na poprawiny? Trzy propozycje na imprezę w trzech różnych stylach!

Kasia Żechowicz / PJ
04.07.2019 17:30
Strój na poprawiny

Strój na poprawiny (Fot. Zoia Kostina [www.shutterstock.com])

Sezon wesel w pełni - to już wiemy i zazwyczaj skupiamy się na kreacjach przewidzianych na pierwszy dzień imprezy. Jednak według polskiej tradycji wesele należy poprawić! Jak się ubrać podczas drugiego dnia radosnych obchodów?

1. Poprawiny jak wesele

W wielu przypadkach poprawiny urządzane są tak samo hucznie jak wesele! Orkiestra znów jest w pełnej gotowości, a goście po szybkiej przekąsce ponownie oddają się szalonym tańcom na parkiecie. Jednak ten drugi dzień imprezy rządzi się nieco innymi prawami, a my możemy pozwolić sobie na trochę więcej luzu. Nasza stylizacja to zwiewna sukienka koktajlowa połączona z sandałami na koturnie. Po całej poprzedniej nocy w szpilkach, w dniu poprawin każda kobieta marzy o wygodnych sandałach. Koturny to świetne rozwiązanie, ponieważ nasze stopy odpoczywają, a my nie rezygnujemy z wysokich butów, które dodają nam seksapilu.

Zwiewna sukienka i sandały na koturnie, fot. fot. littleblondebook.com, stylefemale.com [pinterest.com]
fot. littleblondebook.com, stylefemale.com [pinterest.com]

2. Garden party

Impreza w ogrodzie to coraz częściej wybierane przez nowożeńców rozwiązanie. Jeśli poprawiny mają wyglądać właśnie w ten sposób, możesz zaszaleć z nieco bardziej sportową stylizacją. Pamiętaj jednak, aby zachować odpowiedni balans i nie ubrać się zbyt casualowo. Wybierz eleganckie szorty z wysokim stanem i bluzkę w słonecznym kolorze. Do tego dopasuj kopertówkę i widoczną biżuterię, które dodadzą całości wyrafinowania i kobiecości. W ogrodzie szpilki raczej okażą się zbędne, dlatego idealnym rozwiązaniem będą tu stylowe sandały.

Żółta bluzka i eleganckie szorty, fot. www.instagram.com/naomi.noel/, es.trendtation.com [pinterest.com]
fot. www.instagram.com/naomi.noel/, es.trendtation.com [pinterest.com]

3. Obiad w gronie rodziny

Czasami poprawiny polegają na wspólnym obiedzie w gronie najbliższej rodziny. Czy odbywa się w restauracji, czy w domu Młodej Pary, warto zadbać o odpowiednią stylizację. Sytuacja nie wymaga od nas zbytniej formalności, ale elegancja zawsze jest w cenie. Do białej koszuli bądź bluzki dobierz kolorową spódnicę i sandały na niewielkim obcasiku. Tym razem możesz postawić na nieco większą torebkę, ponieważ poprawiny w tym stylu raczej nie przewidują tańców i będziesz mogła zawsze mieć ją przy sobie.

Kolorowa spódnica i biała bluzka, fot. www.bodenusa.com, www.talbots.com [pinterest.com]
fot. www.bodenusa.com, www.talbots.com [pinterest.com]

A oto inne części garderoby, które pomogą Ci stworzyć stylizacje na poprawiny:

Więcej weselnych ubrań i dodatków znajdziesz w sklepie Avanti

Więcej o: