Kinowe premiery: retro styl Emmy Stone w musicalu "La La Land"

Dagmara Łacny
15.12.2016 10:00
'La La Land'

'La La Land' (Monolith Films)

Muzyczna opowieść "La La Land" z Emmą Stone i Rayanem Goslingiem, która polską premierę będzie miała 20 stycznia 2017 roku, powinna spodobać się miłośniczkom musicali w stylu retro. Przyjrzałyśmy się stylizacjom głównej bohaterki i odtworzyłyśmy najciekawsze zestawy z użyciem ubrań i dodatków, które kupisz w naszym sklepie.

Na tle kolorowego i tętniącego życiem Los Angeles rozgrywa się romantyczna historia dwojga marzycieli - Sebastiana i Mii, którzy próbują zrealizować swoje sny o karierze w showbiznesie. Mia jest początkującą aktorką, która w oczekiwaniu na szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to co kochają.

Kostiumy do filmu "La La Land" stworzyła Mary Zophres. W przeszłości kostiumografka pracowała między innymi przy takich produkcjach jak "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz" z Leonardo DiCaprio czy "Interstellar" z Matthew McConaughey i Jessicą Chainstain.  Choć akcja najnowszego obrazuu w reżyserii Damiena Chazelle'a rozgrywa się we współczesnym Los Angeles,  to w warstwie wizualnej inspirowano się klasycznym filmom muzycznym z lat 1940 - 1950. Kostiumografka podkreśla, że przy pracy nad kostiumami bardzo dużą rolę odgrywał kolor i to on decydował o tym, jakie kostiumy ostatecznie pojawiły się w filmie.

Główna bohaterka (w tej roli Emma Stone) na ekranie pojawia się przede wszystkim w sukienkach oraz spódnicach, co związane jest z wieloma scenami tańca, w których takie ubrania prezentują się najlepiej. Jak podkreśla kostiumografka, stroje Mii zostały stworzone na potrzeby filmu, ale wyglądają tak, jakby zostały kupione w sklepie vintage albo w popularnej sieciówce.

Wybrałyśmy dwie stylizacje, które szczególnie nas urzekły i odtworzyłyśmy je z użyciem ubrań i dodatków, które kupicie w naszym sklepie.

KOBALTOWA SUKIENKA

 

La La Landmateriały partnera

Wybrane przez nas stylizacje idealnie nadają się na wieczorną imprezę. Możesz wypróbować którąś z nich podczas zbliżającej się nocy sylwestrowej lub nadchodzącego karnawału. Kobaltowa sukienka o lekko kloszowym kroju doskonale współgra ze srebrnymi dodatkami.

ŻÓŁTA SUKIENKA

 

La La Landmateriały partnera

Stylizacja z żółtą sukienką to ukłon w stronę lat 50. Rozkloszowana sukienka pięknie wyglądać będzie w tańcu. Jeśli planujesz noc na parkiecie, możesz zdecydować się, jak główna bohaterka filmu, na buty z płaską podeszwą (w tym wypadku inspirowane jazzówkami) lub eleganckie szpilki, które doskonale współgrać będą ze stylem kreacji.

Więcej rozkloszowanych sukienek idealnych na imprezy znajdziesz w naszym sklepie >>

Więcej o: