Oryginał czy podróbka? Sześć prostych zasad, dzięki którym rozpoznasz oryginalne perfumy

Redakcja
11.04.2018 11:00
Jak rozpoznać podróbkę perfum?

Jak rozpoznać podróbkę perfum? (Shutterstock)

Chcesz sprawić najbliższej osobie pachnący prezent, a nie jesteś pewna czy perfumy, które kupiłaś, są oryginalnym produktem? Zobacz, na co zwrócić szczególną uwagę i po czym rozpoznać podróbkę perfum.

Gdzie kupić oryginalne perfumy?

Przede wszystkim szukaj ich w sprawdzonych drogeriach, czy to stacjonarnych czy internetowych. Szerokim łukiem omijaj wszelkie bazarki i sprzedawców, którzy zachwalają swój towar na ulicy. Bądź też bardzo ostrożna kupując perfumy przez portale aukcyjne. Oczywiście, może zdarzyć się, że ktoś będzie chciał się pozbyć nietrafionego prezentu, ale jeśli będzie oferował więcej niż jeden egzemplarz tego samego zapachu, bądź czujna. Nie bój się zakupów online, ale zanim postanowisz wybrać perfumy dla siebie lub na prezent dla bliskiej osoby, sprawdź dokładnie konkretną perfumerię. Perfumerie internetowe takie jak Douglas, Sephora, IPerfumy czy Perfumesco oferują tylko oryginalne perfumy.

Wśród najchętniej podrabianych perfum znajdziesz te najpopularniejsze: Black Opium, Si Giorgio Armani, Chanel No 5 czy La Vie Est Belle Lancome - są one w czołówce podróbek. Oczywiście podrabiane zapachy zdarzają się także wśród perfum niszowych. 

Sprawdź modne perfumy damskie na Avanti24.pl!

Jak rozpoznać oryginał?

Przyjrzyj się dokładnie opakowaniu perfum, począwszy od folii, w którą je zapakowano - powinna ściśle przylegać do kartonika i być dość cienka. Sam kartonik powinien być wykonany z grubszego papieru - jeśli widzisz na spojeniach zbyt dużą ilość kleju i niechlujne wykonanie, na pewno masz do czynienia z podróbką. Sprawdź dokładnie pisownię. Podrabiane produkty pochodzą najczęściej z państw, w których język angielski nie jest językiem urzędowym, stąd w podróbkach często spotkasz błędy. Na spodzie buteleczki znajdziesz numer seryjny perfum, który powinien odpowiadać numerowi na spodzie opakowania. 

Jak rozpoznać oryginalny flakon perfum? To oryginał czy podróbka?

Każde perfumy mają swój unikalny flakon, wbrew pozorom nie jest on prosty do podrobienia.  Sprawdź rozmiar i kształt buteleczki oraz przejrzystość szkła. Zobacz, czy kanty nie są ostre. Obejrzyj korek flakonika (powinien być symetryczny). Marki luksusowe nie oszczędzają na flakonach i wypuszczają doskonale wykonany produkt. Jeśli buteleczka twoich perfum wygląda tandetnie, denko jest krzywe lub wykonano je z plastiku, na pewno masz do czynienia z podróbką.

Jak rozpoznać podróbkę perfumŹródło zdjęcia: brightsideme.com

Trwałość oryginalnych perfum 

To, czy twoje perfumy są podróbką, poznasz przede wszystkim po trwałości zapachu. Prawdziwe perfumy mają trzy nuty zapachowe, które uwalniają się w ściśle określonej kolejności. Podrobione perfumy mają zazwyczaj tylko nutę głowy, którą wyczujesz od razu na samym początku. Producenci podróbek nie znają poprawnej formuły zapachu, dlatego zgadują, jakie składniki wchodzą w skład oryginalnego produktu. Prawdziwe perfumy będą wyczuwalne kilka godzin po ich aplikacji.

Sprawdź też modne perfumy męskie na Avanti24.pl!