Kinowe premiery: wiktoriański styl Evy Green w filmie "Osobliwy dom Pani Peregrine "

Dagmara Łacny
21.10.2016 15:06
Osobliwy dom Pani Peregrine

Osobliwy dom Pani Peregrine (Photo Credit: Jay Maidment)

Kolejna fascynująca rola Evy Green doskonale wpisuje się w jej w filmowe emploi. Styl Pani Peregrine w najnowszej produkcji Tima Burtona świetnie łączy wiktoriańskie klimaty z baśniowym światem znanym z wcześniejszych filmów reżysera.

Osobliwy dom Peregrine"Osobliwy dom pani Peregrine"/ materiały promocyjne

Najnowszy film Tima Burtona "Osobliwy dom Pani Peregrine" powstały w oparciu o bestsellerową, debiutancką powieść Ransoma Riggsa to historia Jake'a, wyalienowanego nastolatka, który próbuje rozwikłać tragiczną śmierć ukochanego dziadka. Wszystkie tropy prowadzą do niezwykłego miejsca, domu pani Peregrine, w którym bohater musi zmierzyć się ze swoimi lękami i odkryć drzemiące w nim moce.

Tytułowa postać, w którą wciela się Eva Green, potrafi zmieniać się w drapieżnego ptaka i posiada władzę nad czasem. Odpowiedzialna za kostiumy do filmu, trzykrotna laureatka Oskara Colleen Atwood (ostatnio pracowała przy "Alicji po drugiej stronie lustra") po raz kolejny pokazała swój talent. Atwood przyznaje, że do zbudowania wyglądu postaci przyczyniły się stare fotografie, gromadzone przez autora powieści, umieszczone na kartach bestselleru. Kostiumografka nie chciała zbyt dosłownie odwoływać się do ptasich inspiracji, dlatego postanowiła delikatnie zaakcentować w stroju Pani Peregrine jej konotacje z sokołem wędrownym. Granatowo-czarny żakiet posiada wydłużony tył, cały kostium ozdobiony został mieniącą się, jedwabną nicią (przypominającą pióra).

Eva Greenmateriały partnera

W stylizacji inspirowanej kostiumem Pani Peregrine zestawiłam elementy charakterystyczne dla stylu wiktoriańskiego z odniesieniami do mody lat 40.

Eva Greenmateriały partnera

Zobacz więcej ubrań w tym stylu:

Więcej o: