Kinowe premiery: retro styl Marion Cotillard w filmie "Sprzymierzeni"

Dagmara Łacny
19.10.2016 13:13
Marion Cotillard i Brad Pitt

Marion Cotillard i Brad Pitt (Daniel Smith / AP)

O filmie "Allied" ("Sprzymierzeni") w reżyserii Roberta Zemeckisa zrobiło się głośno kilka tygodni temu. Wszystko za sprawą domniemanego romansu dwójki głównych bohaterów, w których wcielili się Marion Cotillard oraz Brad Pitt. Polska premiera filmu już 25 listopada, a dziś przygotowałam dla Was gotowe zestawy inspirowane retro stylem Cotillard.

Kadr filmu Marion Cotillard i Brad Pitt / Daniel Smith / AP

Akcja filmu "Sprzymierzeni" rozgrywa się podczas II wojny światowej. Steven Knight oparł scenariusz na prawdziwej historii. Reżyserem jest Robert Zemeckis, który w 1994 roku zdobył Oscara dla najlepszego filmu za "Forresta Gumpa" z Tomem Hanksem w roli tytułowej.

Romans na planie?

W dniu premiery zwiastuna "Sprzymierzonych" opublikowanego przez studio filmowe Paramount, w internecie wybuchła prawdziwa bomba. Angelina Jolie wystąpiła o rozwód z Bradem Pittem, a rzekomym powodem tej decyzji, rozpowszechnianym przez serwisy plotkarskie, miał być romans między Cotillard a Pittem. Ostatecznie okazało się, że przyczyny rozstania gwiazdorskiej pary były zupełnie inne, ale cała sytuacja do złudzenia przypominała tę z 2005 roku, gdy gorący romans, który połączył Angelinę Jolie i Brada Pitta na planie filmu "Pan i pani Smith"zakończył się ślubem.

Retro w stylu lat 40.

Joanna Johston, odpowiedzialna za kostiumy do takich filmów jak "Kryptonim U.N.C.L.E.", "Lincoln", "Czas wojny", "Szeregowiec Ryan" czy "Forrest Gump" doskonale odtworzyła retro klimat lat 40. Główna bohaterka, grana przez Cotillard, na co dzień ubiera płaszcze wiązane w talii, spódnice za kolano, kolorowe sukienki, a do tego sznurowane botki oraz stylowe dodatki. Na specjalne okazje wkłada eleganckie wieczorowe suknie.

AlliedKolaż avanti24

Praktyczna moda lat 40. doskonale odnajduje się we współczesnych latach, a w kolekcjach popularnych marek odzieżowych bez trudu odnaleźć można ubrania i dodatki inspirowane stylem tej dekady.

Moda lat 40.materiały partnera

Więcej o: