H&M Conscious Exclusive nasza relacja z press day

Ewelina Kołodziej
01.04.2016 16:00
Press day kolekcji H&M Conscious Exclusive

Press day kolekcji H&M Conscious Exclusive (Press day kolekcji H&M Conscious Exclusive)

Warszawski showroom H&M na jeden dzień stał się prawdziwą galerią sztuki. A wszystko to za sprawą zjawiskowych kreacji z kolekcji H&M Conscious Exclusive. Koniecznie zobaczcie, co zrobiło na nas największe wrażenie.

 

Press day kolekcji H&M Conscious ExclusivePress day kolekcji H&M Conscious Exclusive

 

Kolekcja H&M Conscious Exclusive zrobiła na nas ogromne wrażenie już po opublikowaniu zdjęć z kampanii, dlatego tym bardziej nie mogłyśmy doczekać się, aby zobaczyć ją na żywo. Ta wielka przyjemność spotkała nas 31 marca, bo właśnie wtedy miał miejsce press day kolekcji H&M Conscious Exclusive. Jak się okazało - zdjęcia nie kłamały. Pełna artystycznego smaku kolekcja jest po prostu rewelacyjna.

Na pierwszy rzut oka

W pierwszej kolejności robią na nas wrażenie zamaszyste konstrukcje sukni, luźne, zwiewne tuniki, gra kształtami i rozmiarami. Kolekcja utrzymana jest w stylu nowoczesnego romantyzmu, w którym nie zabrakło subtelnych koronek, prześwitów i delikatnych tonacji.

 

Press day kolekcji H&M Conscious ExclusivePress day kolekcji H&M Conscious Exclusive

Ubrania jak dzieła sztuki

Jednak perełką kolekcji, która ma znaczący wpływ na jej artystyczny charakter są grafiki na materiałach. Wyglądają niczym prawdziwe płótna pożyczone z galerii sztuki. W ten właśnie sposób stare spotyka nowe - dawne dzieła sztuki stały się inspiracją nowoczesnej mody. Na ubraniach możemy zobaczyć m.in. fragmenty obrazów Gustave Moreau. Projektanci tym samym zrobili ukłon w stronę sztuki wprowadzając ją do kolekcji popularnej sieciówki, a przy tym wcale jej nie ujmując.

Promowanie tego niezwykłego projektu to dla mnie wielki zaszczyt. Uważam, że pomysł stworzenia kolekcji inspirowanej historią sztuki i mody jest rewelacyjny. Zwłaszcza, że kolekcja wykonana jest z innowacyjnych i zrównoważonych materiałów, które są przyszłością mody - mówi Julia Restoin Roitfeld.

 

Press day kolekcji H&M Conscious ExclusivePress day kolekcji H&M Conscious Exclusive

Zoom na detale

Kolekcje Conscious to moda na zupełnie innym poziomie. Są bowiem przykładem idei zrównoważonego rozwoju - chyba nikt nie spodziewałby się ile pięknych rzeczy może powstać z recyklingu. W kolekcji Conscious Exclusive są to np. cyrkonie oraz koraliki, które powstały z powtórnie wykorzystanego szkła. Innym przykładem jest poddany recyklinowi denim, który również został wykorzystany w kolekcji.

Co do samych dodatków - nietypowe klapki i szpilki o geometrycznych kształtach może nie każdemu przypadną do gustu, ale na pewno przykują uwagę. Eleganckie apaszki i kolczyki będą genialnym wykończeniem stylizacji. Jednak naszym faworytem były okulary przeciwsłoneczne o strzelistym konturze w stylu kociego oka.

 

Press day kolekcji H&M Conscious ExclusivePress day kolekcji H&M Conscious Exclusive

 

Kolekcja pojawi się w sprzedaży 7 kwietnia i będzie dostępna w warszawskim sklepie H&M przy ul. Marszałkowskiej 104/122 oraz w sklepie online.