Ekspres do kawy pod choinką - jaki model warto wybrać na prezent?

Zastanawiasz się nad podarowaniem swoim bliskim ekspresu do kawy? Nie wiesz jaki ekspres wybrać? Czym się kierować? Który będzie najlepszy? Te pytania mogą spędzać sen z powiek tym, którzy chcą kupić ekspres na prezent, jednak nie martw się! Pomożemy Ci wybrać najlepszy.

Kogo chcesz obdarować?

To pytanie, które musisz sobie zadać. Różne ekspresy do kawy na CoffeeDesk mają różne funkcje i spełniają różne potrzeby użytkownika. Warto zatem zastanowić się, jakie potrzeby może mieć osoba, której chcesz dać taki prezent, jakie lubi pić kawy, ile ma czasu na przygotowanie ich – odpowiedzi na te konkretne pytania ułatwią poszukiwanie idealnego ekspresu.

Ekspres kolbowy

Jeśli osoba, którą obdarowujesz chętnie pije espresso lub kawy mleczne, nie będzie jej przeszkadzać codzienne poświęcanie czasu na przygotowywanie kawy, lubi wyzwania i eksperymenty, to ekspres ciśnieniowy kolbowy jest idealnym wyborem. Daje on dość duże pole do popisu i pozwala na ręczne dostosowywanie czasu parzenia, temperatury wody, ciśnienia, dzięki czemu domowy barista może odkrywać nowe smaki i dostosowywać smak kawy do swoich upodobań.

Dla wielbicieli mlecznych kaw warto rozważyć wybór modelu, który posiada już dyszę do spieniania mleka. Warto również pamiętać o młynku – dobrze zmielona kawa to podstawa. Jeżeli Twój kawosz nie posiada dobrego młynka, który zmieli kawę odpowiednio drobno, to warto rozważyć zakup ekspresu kolbowego z już wbudowanym młynkiem lub dokupienie młynka osobno.

Ekspres automatyczny

Dla osób, które nie mają czasu i/lub ochoty rano poświęcać czasu na ręczne przygotowywanie kawy, dobrym wyborem może być ekspres ciśnieniowy automatyczny. Ten rodzaj ekspresu pozwala na przygotowywanie kawy przy użyciu jednego przycisku.

Przy wyborze konkretnego modelu warto zwrócić uwagę na to, jakie kawy zaparza ekspres – czy przygotowuje tylko kawy czarne, czy może posiada system spieniania mleka i przyrządzi caffe latte lub cappuccino.

Ekspresy automatyczne najczęściej posiadają już wbudowany młynek, więc nie musimy martwić się o osobne dokupowanie młynka, jak w przypadku ekspresu kolbowego.

Ten rodzaj ekspresu to doskonały wybór dla tych, którzy lubią pić kawę, ale nie koniecznie lubią długi proces jej przygotowania.

Ekspres przelewowy

Doskonały wybór dla wielbicieli czarnych kaw zaparzonych metodami przelewowymi. Ekspres przelewowy jest niezwykle prosty w obsłudze i pozwala na przygotowanie czarnej kawy, która zawiera znacznie więcej kofeiny niż espresso. Niektóre modele pozwalają na ustawianie godziny, o której ekspres ma rozpocząć parzenie aromatycznej kawy – wspaniały sposób na rozpoczęcie dnia!

Skorzystaj również ze świątecznego rabatu na zakupy w sklepie Coffeedesk. Przy zakupie użyj kodu ŚWIĄTECZNYRABAT, który daje 50 zł zniżki za zakupy za co najmniej 250 zł. Kod jest jednorazowy, nie łączy się z innymi promocjami i jest ważny do końca grudnia 2021.