Przegląd ubrań w jednym z kolorów roku 2016 - Serenity

Druga odsłona naszego przeglądu ubrań w kolorach wybranych przez Pantone. Tym razem niebiański Serenity.

Delikatny błękit obok kwarcowego różu został ogłoszony kolorem roku 2016 według Pantone Color Institute. Tym samym słodkie kolory wakacyjnego nieba stanęły w totalnej opozycji do króla roku 2015, czyli Marsali . Rose Quartz i Serenity zaraz po ogłoszeniu nadchodzącego prymatu szybko zyskały miano kontrowersyjnych, uznanych za zbyt zniewieściałe i dziewczęce. Faktycznie trudno nie przyznać, że panowie mogą mieć pewne obiekcje co do pudrowego różu... Ale czy Serenity ma szanse stać się uniseksem ? To się okaże. Póki co mamy dla Was przegląd ubrań w jednym z kolorów roku 2016 - niebiańskie Serenity.

Oba kolory roku 2016 zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu spokoju, harmonii i relaksu. Wszystko to z myślą o czasach, w których żyjemy. Rose Quartz i Serenity miały stanąć w kontrze do pędzącego trybu życia, ciągłych niepokojów społecznych i medialnego szumu. Idea zaprojektowanych kolorów pięknie została przedstawiona w filmie promocyjnym Pantone:

 

Serenity dosłownie tłumacząc oznacza "spokój ducha". I taki stan mają zapewnić oba kolory wybrane na przyszły rok przez Pantone. Uzupełniając się ciepły róż i błękit maja pokazać, że nie ma kolorów typowo żeńskich czy męskich. To będzie ciekawy eksperyment, którego wyników już nie możemy się doczekać. Giorgio Armani już podjął rękawicę wypuszczając modeli na pokazie wiosna-lato 2016 ubranych w delikatnych kolorach różu i błękitu.

Coast, Karen by Simonsen, Miss ParisienneCoast, Karen by Simonsen, Miss Parisienne Coast, Karen by Simonsen, Miss Parisienne Coast, Karen by Simonsen, Miss Parisienne

Jak nosić promowane pastele ? Serenity będzie pięknie prezentował się przy siostrzanych kolorach z palety błękitów i odcieni niebieskiego, zarówno tych ciepłych jak i zimnych. Nie bójmy się także stawiać na total looki w tym kolorze. I oczywiście nie zapominamy także o Rose Quartz, który jest harmonijnym uzupełnieniem Serenity. Również biel świetnie nosi się przy pastelowych odcieniach. Pantone Color Institute radzi, jakie kolory można dobierać do przyszłorocznych pasteli, a całą gamę propozycji znajdziecie w naszej pierwszej odsłonie artykułów na temat kolorów roku 2016 - Rose Quartz . Koniecznie zobaczcie nasz przegląd ubrań w kolorze Serenity. Znajdziecie coś w swojej szafie? Czy może pora na zakupy?

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ

Najlepsze zniżki w sieci - Kupony.gazeta.pl

Więcej o: