Nie lubisz golfów? Sprawdź, czy nie wpadłaś w zasadzkę!

Golfy już lata temu święciły swoje triumfy. Przewijały się w różnych postaciach i formach. Niestety, często jednak stawały się nielubianym i uważanym za nieatrakcyjny element garderoby. A jak jest dzisiaj? Świat mody stawia na nas kobiety wiele zasadzek! Jedną z nich jest akryl.

Nie lubię golfów

Po tym, jak światowi projektanci pokazali kobietom, że swetry opatrzone golfem można świetnie nosić w niecodziennych zestawieniach, golfy dostały drugą szansę. Najpierw pojawiały się te wełniane, w oversizowych fasonach, z grubym splotem. Z czasem do mody powróciły także te nieco cieńsze, bawełniane, albo kaszmirowe , które świetnie pasują pod kamizelki , nie tylko te futrzane, ale także proste, pudełkowe, a'la smokingowe, które od pewnego czasu nieprzerwanie promują sieciówki.

Naturalne materiały

Golfy są bardzo uniwersalnym i wygodnym sweterkiem na zimniejsze dni. Lubią towarzystwo kamizelek, marynarek, ramonesek i wymyślnej biżuterii. Kupując swój model, sprawdź jego skład . Kaszmirowe swetry są bardzo lekkie, nie pęczkują się i zachowają swój pierwotny wygląd na długo. Dlatego warto wybierać klasyczne fasony i kolory, które będą zawsze modne i pozwolą nam stworzyć elegancki i kobiecy look. Ilość wełny owczej w składzie jest równie ważnym aspektem, zwłaszcza jeśli zależy nam na ciepłym swetrze.

Pseudowełna - akryl

Akryl jest coraz częstszym zamiennikiem wełny w produkcji swetrów , szalików i czapek . Niestety, ten materiał oprócz tylko kilku zalet (miękkość, dobrze chroni przed zimnem, niska cena) ma same wady. Po odpowiedniej obróbce do złudzenia przypomina naturalną wełnę. Akryl jest znacznie tańszym surowcem niż naturalna wełna , dlatego tak często jest używany do masowej produkcji. Kupując tego typu garderobę możemy być pewni, że jest to zakup na jeden sezon. Po zaledwie kilku założeniach sweter zyskuje wrażenie znoszonego i szybko się pęczkuje. Ten materiał bardzo słabo pochłania wilgoć (akryl - 1-2%, naturalna wełna - ok.15%) dlatego szybciej się pocimy. Ma również skłonności do ładowania elektrostatycznego, czyli elektryzowania. Akrylowy sweter nie ochroni nas przed ciepłem równie dobrze jak wełna, pomimo, że wizualnie wygląda na gruby i niezmiernie ciepły.

Jestem ciekawa ile z Was nieświadomie kupiło sweter, który w większości wykonany jest z akrylu, a wyglądał na wełniany.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij  TUTAJ

Najlepsze zniżki w sieci -  Kupony.gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.