Magiczne lata 90. pełne inspiracji

Jakie trendy panowały w latach 90. i z jakich tendencji możemy nadal korzystać? Sprawdź razem z nami ówczesne inspiracje i odkryj ponadczasowe stylizacje.

Świadectwo ówczesnej mody

W latach 90. wybiegi najlepszych projektantów mody podbijały znane do dziś modelki takie jak Claudia Shiffer, Cindy Crawford czy Naomi Cambell. To wtedy debiutowała Kate Moss. Modelki nie tylko doskonale prezentowały ubrania , ale także były uznawane za ikony stylu, w znacznym stopniu ukształtowały modę tamtych lat. Ostatnie dziesięciolecie XX wieku wiązało się również z wzrostem popularności seriali telewizyjnych - Beverly Hills 90210 czy Świata według Bundych . Filmowe postacie są najlepszym odwzorowaniem panujących wtedy trendów zarówno w świecie mody jak i fryzur. Nastolatki tamtego okresu zachwycały się fryzurą Rachel z Przyjaciół (Friends ), a nastolatkowie Brandona (Beverly Hills 90210 ).

Moda na farmera?

Wszechobecny jeans był jednym z najchętniej noszonych materiałów w latach 90. Jeansowe spódnice na guziki, spodnie-ogrodniczki czy krótkie spodenki robiły furorę. Zarówno kiedyś jak i teraz świetnie pasującym materiałem do jeansów była i jest flanela. Flanelowe koszule w kratę do dziś jest elementem wielu kobiecych szaf. Nie bez przyczyny - ubranie jest uniwersalne, wygodne i na luzie. Pasuje zarówno do spódnicy jak i do spodni.

Powrót do trendów

Coraz częściej w sklepach odzieżowych możemy znaleźć spodnie o kroju dzwonów , bardzo popularnych w latach 90. Ich dominacja jeszcze nie nastąpiła, ale kto wie czy z czasem ten krój nie wyprze popularnych rurek. Z pewnością warto mieć w swojej szafie chociaż jedną parę dzwonów. Trendem , który powrócił na dobre są ubrania i dodatki w neonowych kolorach . Jaskrawa zieleń, intensywny róż czy żarówkowy żółty ożywi każdą stylizację.

Jakie jeszcze elementy stylizacji były popularne w latach 90.? Spodnie z wysokim stanem,  crop topy , motywy zwierzęce, plecaki czy buty na bardzo grubych podeszwach. Podobieństwo ówczesnych i obecnych trendów wydaje się aż nieprawdopodobne. Śmiało jednak możemy powiedzieć, że w dzisiejszych czasach więcej osób świadomie wybiera elementy swojego ubioru i potrafi dopasować do siebie różne ubrania oraz dodatki.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ

Najlepsze zniżki w sieci - Kupony.gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Agora SA