Fasony sukni ślubnych. Który wybrać?

Sezon ślubny zacznie się dopiero za pół roku, ale wiele salonów potrzebuje właśnie tyle czasu na uszycie Twojej sukni ślubnej. Czas więc ruszyć na poszukiwania! Zobacz, jakie są podstawowe fasony sukni ślubnych!

Wymarzona suknia ślubna

Nieliczne z nas od dawna wiedzą, jak będzie wyglądała ich suknia ślubna . Jeśli do nich nie należysz, przymierz jak najwięcej modeli, by odnaleźć swoją wymarzoną kreację na ślub. Może się okazać, że fason sukni ślubnej , który wydaje Ci się najlepszy wcale nie wygląda na Tobie tak korzystnie. Z kolei zdarza się, że modele, których nie brałaś pod uwagę wyglądają świetnie. Mierz więc różne fasony sukni ślubnych !

Kiedy kupić suknię ślubną?

Na poszukiwania sukni ślubnej najlepiej wybrać się nawet 8 miesięcy przed planowaną uroczystością. Często salon potrzebuje ok. 6-7 miesięcy na sprowadzenie wybranego modelu i dokonanie niezbędnych poprawek. Przed pójściem do sklepu, zadzwoń. W wielu miejscach musisz się wcześniej umówić na konkretną godzinę.

Jeśli planujesz, że przed ślubem znacznie schudniesz, lepiej wprowadzić dietę już przed wyborem sukni ślubnej . Większość modeli jest szytych na miarę i duże zmiany Twojej figury mogą niekorzystnie wpłynąć na ostateczny wygląd sukienki. Oczywiście tuż przed ślubem zostaną wprowadzone ostatnie poprawki i jeśli Twoje wymiary minimalnie się zmienią, krawcowa to uwzględni. Jeśli jednak planujesz drastyczną dietę i chcesz zgubić 10 kg sukienka może nie wyglądać idealnie po poprawkach.

Suknia ślubna Zuhair MuradSuknia ślubna Zuhair Murad Suknia ślubna Zuhair Murad Suknia ślubna Zuhair Murad

Fasony sukni ślubnych

Jednym z najbardziej popularnych fasonów sukni ślubnej jest księżniczka. Góra jest dopasowana i rozszerza się na wysokości bioder. Księżniczka ładnie podkreśli wcięcie w talii i ukryje zbyt wąskie (lub szerokie) biodra. Dość podobnym modelem jest klasyczna suknia ślubna z gorsetem i spódnicą opartą na wielowarstwowej halce.

Fasonem odpowiednim dla Panien Młodych bez wyraźnego wcięcia w talii jest empire. Tego typu suknia jest odcinana tuż pod biustem, a dół jest lekko puszczony. Może być uszyta z koronki lub zwiewnych materiałów. Nie tylko ukryje niedoskonałości sylwetki, ale również wydłuży ją.

Wiele przyszłych Panien Młodych zachwyca się eleganckim i podkreślającym figurę fasonem syrena. Ta wąska, rozszerzająca się od kolan ku dołowi sukienka bardzo wyraźnie zarysowuje sylwetkę i jest raczej propozycją dla szczupłych i wysokich dziewczyn. Włóż do niej buty na wysokich obcasach z czubem w szpic, które dodatkowo wydłużą nogi.

Coraz częściej Panny Młode decydują się na krótkie suknie ślubne . Taka kreacja pozwala na wprowadzenie odrobiny luzu i stworzenie dość zwariowanej stylizacji ślubnej. Możesz włożyć do niej kolorowe szpilki i zmierzwić welon. Dodatkowo zrób makijaż w wyraźną kreską na oku i mocnym kolorem pomadki. Taka stylizacja ślubna wymaga pewnej odwagi, ale na pewno na długo pozostanie w pamięci gości.

Wiecie już na jaki fason sukni ślubnej się zdecydujecie?

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ

Najlepsze zniżki w sieci - Kupony.gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.