Co powinna wiedzieć każda panna młoda na temat swojego ubioru?

Skompletowanie ubrań i dodatków do stylizacji panny młodej jest wyzwaniem. Sprawdź razem z nami, co powinnaś wiedzieć.

Wybór kroju sukni

Podstawowe pytanie podczas szukania sukni ślubnej brzmi: jaki wybrałaś krój? Chodzi w nim o najprostsze rozróżnienie panujące w większości salonów ślubnych. Krój nazywany rybką lub syrenką jest przyległy, rozszerza się na różnej wysokości nóg na przykład od łydek. Drugim krojem jest księżniczka, czyli suknia najczęściej rozkloszowana od bioder.

W jakiej kolejności dobierać elementy ubrania?

Poszukiwania należy zacząć od sukni ślubnej , to ona jest najważniejszym elementem stylizacji panny młodej. Wcześniej jednak musimy określić wysokość obcasów naszych butów . Dlaczego? Ponieważ odpowiednia długość sukni zależy od tego czy obcas będzie miał 3 czy 13 centymetrów. Do sukni dobieramy oczywiście różnego rodzaju konstrukcje podnoszące suknię .

Dodatki do sukni ślubnej

Ważnymi elementami są również dodatki do sukni . Najczęściej wybieranym elementem dodatkowym jest oczywiście welon lub biała woalka opadająca na twarz. Welon może być krótki, długi (do połowy pleców, ciągnący się za suknią), podpinany. Wiele osób decyduje się również na uatrakcyjnienie sukni kolorowym paskiem, szczególnie jeśli jej krój jest skromny. Odcień wybranego paska może być (ale nie musi) kolorem przewodnim wesela.

Bielizna panny młodej

W wielu salonach mody ślubnej znajdują się gotowe zestawy bielizny składające się z majtek o różnym kroju, odpowiednio dobranego do sukni biustonosza oraz pończoch (lub rajstop, które są o wiele mniej popularne). Do kompletów dołącza się czasami gorsety i pasy do pończoch. Warto kupić oddzielny zestaw bielizny na noc poślubną.

Biżuteria i inne błyskotki

Dobór odpowiedniej biżuterii zależy w największej mierze od sukni ślubnej , od tego czy jest bardzo zdobiona czy prosta, skromna. Częściowo rolę biżuterii może spełniać pas do sukni zdobiony na przykład kamieniami. Biżuterię wybieramy na sam koniec, najczęściej są to naszyjniki, kolie oraz kolczyki. Część osób wybiera także bransoletkę. Ten element biżuterii może być kłopotliwy - łatwo jest zaciągnąć albo porwać materiał, z którego jest uszyta suknia czy pończochy.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.