Jak dobrać suknię ślubną do figury?

Suknia ślubna musi Ci się podobać, ale też podkreślać Twoje zalety oraz ukrywać wady. Jak dobrać suknię ślubną do figury? Sprawdź!

Suknia ślubna to jedna z nielicznych kreacji, które wybieramy przez wiele dni. Szukając modelu doskonałego pytamy o radę koleżanki, siostry, mamę... Czy jednak na pewno potrzebujesz opinii tych wszystkich osób? Na poszukiwania sukni ślubnej weź jedną, ale taką której ufasz i która na pewno będzie szczera. Zdecydowanie lepiej jest usłyszeć na przymiarce, że w tej sukni nie wyglądasz korzystnie, niż dowiedzieć się tego ze zdjęć lub stwierdzić w dniu ślubu stojąc przed lustrem.

Zasada numer dwa brzmi: jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości czy to jest właściwa suknia, znaczy się, że nie jest. Ślub to dzień, na który tak długo czekamy, że nie warto iść na kompromisy. Masz być najpiękniejsza i czuć się wspaniale! Bez żadnych "ale", które mogą Ci przyjść do głowy.

suknie ślubnesuknie ślubne od lewej: Pronovias, Rina Cossack, Pronovias od lewej: Pronovias, Rina Cossack, Pronovias

Nie wiesz jednak, jak dobrać suknię ślubną do figury? Na początek zastanów się, co chcesz podkreślić, a co skorygować. Poniżej znajdziesz najpopularniejsze problemy z doborem sukni ślubnej.

Duży biust jest oczywiście zaletą, ale wymaga odpowiedniego wyeksponowania. Niewskazany może być gorset, ale dobrze sprawdzi się dekolt w literę V. Unikaj sukienek odcinanych pod biustem i z dekoltem w łódkę lub zabudowanym aż pod szyję.

Mały biust można prosto powiększyć nie tylko z pomocą stanika typu push up czy dobrze uszytego gorsetu, ale również poprzez dekolt w literę U. Falbany, kwiaty i błyszczące elementy naszyte na biuście będą go również powiększać.

Szerokie ramiona optycznie zwężą dość grube ramiączka sukni ślubnej lub krótki rękawek. Mogą to być nawet tzw. motyli, które jedynie minimalnie nachodzą na ramię. Wąskie ramiona będą się wydawać szersze w sukni na wąskich ramiączkach lub z gorsetem.

Szerokie biodra zazwyczaj zakrywa dół sukni. Nie dla Ciebie jest jednak model sukni ślubnej syrenki, która jest obcisła na pupie. Zdecydowanie podkreśli problem. Wąskie biodra skutecznie ukryje każda suknia ślubna o rozłożystym dole.

Zbyt krótkie nogi pozwalają się łatwo skorygować poprzez właściwe podkreślenie talii. Jeśli marzysz o tym, by Twoje nogi wydawały się dłuższe, poproś o zaznaczenie wcięcia w talii nieco wyżej i podniesienie miejsca, z którego zaczyna się dół sukienki. Dobrym rozwiązaniem jest też suknia ślubna odcinana pod biustem .

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.