10 rzeczy, których nie wiedzieliście o "zdjęciach z ręki" tzw. SELFIE

Z pewnością wiesz co to selfie, bo nie raz je sobie robiłaś . Czego zatem nie wiesz o popularnej formie robienia sobie zdjęć?

1. Dziennie na świecie robionych jest jest ponad 2,4 miliarda zdjęć! W porównaniu z rokiem 1960, gdzie powstawało ok. 3 mld zdjęć w ciągu roku, to znaczna różnica.

2. Jako pierwszy selfie wynalazł Nathan Hope na 21. urodzinach kolegi przesadził z alkoholem, potknął się na schodach i wybił sobie zęby.

Parę dni później, 13 września 2002 roku, szukał na forum internetowym porad, czy liżąc swoje wargi sprawi, że szybciej się zagoją. Właśnie w tym wpisie ze zdjęciem miało po raz pierwszy paść to słowo: "Przepraszam za kadr, ale to było selfie".

3. Zasada trzech zdjęć, czyli panująca zasada wszystkich miłośników selfie - nie można wstawiać więcej niż 3 zdjęć z jednej lokalizacji.

4. Selfie stick , czyli kijek z uchwytem na smartfona to popularne urządzenie pozwalające wykonywać zdjęcia z ręki, ale w szerszym kadrze. Świetny gadżet podczas podróży, wycieczek, z którego możemy skorzystać, aby uzyskać lepszy efekt naszych zdjęć.

5. 12 osób, 3,3 mln udostępnień czyli gala rozdania Oscarów. Na zdjęciu pojawili się: prowadząca galę Ellen DeGeneres oraz aktorzy - Jared Leto, Jennifer Lawrence, Channing Tatum, Meryl Streep, Julia Roberts, Kevin Spacey, Brad Pitt, Angelina Jolie, Lupita Nyong'o i jej brat Peter. Umieszczone na Twitterze selfie udostępniono aż 3,3 mln razy!!

6. 70 proc. zdjęć , jakie znajdują się na naszych portalach społecznościowych to właśnie selfie wykonane z ręki w gorszym lub lepszym świetle.

7. Obecnie  słowo "selfie" jest 4. najpopularniejszym słowem na świecie, zaś dwa lata temu wybrane było słowem roku wg słownika Oxford.

8.Badania Uniwersytetu Birminghamskiego, za którymi stoi dr David Houghton, pokazują, że 65 proc. młodych osób uważa, że ich selfie w social mediach pomagają im wzmocnić swoją pewności siebie, poprawiają nastrój oraz wywołują większe zainteresowanie płci przeciwnej. Dla większości z nas przecież, pokazanie swojej twarzy publicznie jest bardzo stresujące. Dlatego też, chcemy aby wyglądała ona najlepiej na świecie.

9 Vincent van Gogh między 1886 a 1889 namalował aż 37 autoportretów - czyli zdjęć własnej osoby.

10. Selfie dotarło nawet do kosmosu! Pierwsze zdjęcie tego typu wykonał astronauta NASA Buzz Adrin podczas swojej podróży kosmicznej w 1966 roku, chcąc pokazać, że to właśnie on dokonał tego czynu i wylądował w przestworzach.

Materiały partnerów

zobacz najciekawsze gadżety do telefonu

Więcej o:
Copyright © Agora SA