Pomysł na prezent urodzinowy dla przyjaciółki

Zbliżają się urodziny Twojej przyjaciółki, a Ty wciąż nie masz pomysłu na prezent? Zobacz nasze sprawdzone propozycje i zainspiruj się!

Wybór odpowiedniego prezentu może przynieść trudności, nawet jeśli poszukujemy czegoś dla najbliżeszej osoby, którą dobrze znamy. OCzywiście zawsze warto kierować się gustem i zainteresowaniami osoby, którą obdarowujemy. Czasem jednak mamy taką pustkę w głowie, że nawet sprezentowanie coś na urodziny przyjaciółki może przysporzyć problemu.

Coś dla urody

Zawsze trafionym prezentem dla kobiety są perfumy czy zestawy do makijażu (no chyba, że akurat nasza przyjaciółka jest wrogiem make-upu, ale to raczej sporadyczne przypadki). Naszą przewagą w wyborze kosmetyków dla przyjaciółki jest to, że doskonale powinnyśmy znać jej gust jeśli chodzi o zapachy i potrzeby kosmetyczne. Jeżeli nasza przyjaciółka gustuje w makijażu typu "no make-up" to raczej nie wybierzemy dla niej odważnej, czerwonej szminki. Jednak już dobrej jakości krem nawilżający czy paleta cieni w kolorze ziemi, będą trafnym wyborem. Dobrym pomysłem są też sprzęty do pielęgnacji, np. szczoteczka do czyszczenia twarzy.

Coś dla ducha

Niewątpliwie najbardziej cieszą prezenty, które trafiają w nasz gust i zainteresowania. Dlatego, jeśli nasza przyjaciółka jest molem książkowym, nie ma nic lepszego niż dobra książka. Warto kupić jak najgrubszą, żeby starczyła jej na więcej niż jeden wieczór ;) Dobrym pomysłem wydaje się też płyta z muzyką, film czy gra - towarzyska lub wido. Warto pamiętać, że nawet drobiazg, który nosi znamiona osobistych upodobań obdarowywanej z pewnością zostanie bardziej doceniony, niż prezent szukany na ślepo. Czasem warto zaskoczyć przyjaciółkę i sięgnąc po coś, czego zupełnie się nie spodziewa, a co wpisuje się w jej pasje. Na przykład bon do restauracji czy opłacona lekcja salsy.

Coś do domu

Dobrym pomysłem są także praktyczne prezenty , które przydadzą się w domu. Może to być elegancki wazon, stylowy zegar, czy kubek z zabawnym nadrukiem. Chyba nie ma nikogo, kto nie miałby za dużo śmiesznych kubków? Warto pomyśleć o stylu, w jakim urządzone jest mieszkanie i przyjaciółki i wybrać coś pasującego do jej gustu. Nikt nie ucieszy się z wazonu w barokowym stylu, jeśli całe mieszkanie ma urządzone meblami z IKEI.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.