Dopasowane sukienki koktajlowe - jakie wybrać, by czuć się dobrze

Radzimy i proponujemy - ponad 30 modnych sukienek na wesela, spotkania i imprezy.

Dopasowana sukienka koktajlowa może być nie lada wyzwaniem. Genialnie podkreśla kształty, ale tym samym niczego nie ukryje. Dlatego decydując się na dopasowaną sukienkę na wielkie wyjście musisz znać kilka zasad, które niejednokrotnie uratują Twój wizerunek.

Nie za ciasno!

Przede wszystkim nie ma sensu wybierać fasonu, który nadmiernie będzie przylegał do ciała. Nie dość, że będziesz czuła się niekomfortowo, to kolejnym problemem będzie dopasowanie bielizny . W zbyt ciasnych modelach nic nie da się ukryć. Stąd lepiej wybierać sukienki z materiałów, które nie będą zdradzały wszystkiego, co masz pod nią.

Krój

Najlepiej zdecydować się na fason o kroju ze szwami od biustu do pasa. Wówczas sylwetka prezentuje się o wiele smuklej. Dodatkowym atutem bedzie dekolt w kształcie trójkąta, który jest kolejnym, optycznym plusem. Modne drapowania świetnie sprawdzają się w kreacjach wieczorowych i dają nam dużo swobody. Dopasowane sukienki z drapowaniem to świetne wyjście na wesele.

Kolory

Oczywiście nie ma to jak czerń! Chyba nie musimy tłumaczyć dlaczego. Poza nią, wybierając elegancką sukienkę koktajlową najchętniej sięgamypo granat, odcienie czerwieni i biel. Bardzo dobrze prezentują się modele z elementami o innym kolorze, które również optycznie wyszczuplą sylwetkę i podkreślą kształty. Ciekawym rozwiązaniem sa cieniowane materiały, które wyglądają conajmniej intrygująco.

Geometria po naszej stronie

Geometryczne kształty o ile mądrze się nimi posłużymy będa naszym mocnym orężem. Materiały o kontrastowym kolorze wzdłuż boków pięknie wyciągną sylwetkę i odejmą nam parę zbędnych centymetrów. Najlepiej natomiast wypadają kombinacje przy dekolcie. Wybieramy kształty zwężające się ku talii, a nasza figuranabierze zupełnie innych proporcji.

W naszej galerii znajdziecie ponad 30 propozycji sukienek koktajlowych typu etui. Kierujcie się naszymi poradami, przy wyborze tej jedynej!

Więcej o: