Pędzle do makijażu: jakie kupić i jak o nie dbać?

Pędzle do makijażu to niezbędny element wyposażenia wizażystek. Coraz częściej znajdują się również w naszych prywatnych kosmetyczkach.

Pędzle do makijażu z naturalnego lub sztucznego włosia

Pędzle do makijażu mogą być wykonane z naturalnego lub sztucznego włosia. Pierwsze z nich są na pewno przyjemniejsze podczas użytkowania. Świetnie nadają się do nakładania takich kosmetyków jak pudry, cienie do powiek, róże do policzków itp.

Zaletą pędzli do makijażu wykonanych ze sztucznego włosia jest ich higieniczność. W znacznie mniejszym stopniu chłoną zanieczyszczenia i bakterie, ponieważ nie mają porów, w które mogłyby one wnikać. Lepiej nakłada się też nimi wszelkie kosmetyki o konsystencji kremu lub płynnej: podkłady, korektory, cienie do powiek w kremie. Nie każdy jednak lubi stosować je podczas aplikacji cieni do powiek, róży lub pudru.

Jakie pędzle kupić?

W Twojej kosmetyczce powinny się znaleźć następujące pędzle: do pudru, skośny do różu, dwie wielkości pędzla do cieni do powiek i jeden pędzel do ich rozcierania. Przydatny jest również skośny pędzelek do linera. Zdecyduj się na taki, który będzie miał bardzo sztywne włosie.

Jak czyścić pędzle do makijażu?

W sklepach kosmetycznych i drogeriach możesz kupić specjalne płyny do czyszczenia pędzli na bazie alkoholu. Spryskaj nim chusteczkę higieniczną i czyść pędzel wycierając go do momentu, gdy przestanie brudzić papier. Nie wolno "rozczapierzać" pędzli. Czyścimy je z każdego boku na płasko.

Raz na jakiś czas należy zafundować pędzlom do makijażu kąpiel. Umyj je używając ciepłej wody z szamponem dla dzieci lub szarym mydłem. Następnie ułóż pędzle płasko na ręczniku i wysusz.

Partner - materiał

ZOBACZ WYBRANE PĘDZLE DO MAKIJAŻU

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.