Wcięcie w talii? Zobacz sukienki, które pomogą Ci w uzyskaniu wymarzonej figury

W modzie dzieje się magia! Te sukienki naprawdę zmienią Twoją talię!

Szczupła talia jest marzeniem każdej z nas. Jednak uzyskanie pięknego wcięcia w talii jest prawdziwym wyzwaniem. Dlatego na pomoc nadchodzi moda, a właściwie kilka tricków, za pomocą których Twoja sylwetka zmieni się nie do poznania!

Najlepszym rozwiązaniem, aby podkreślić wcięcie w talii są rozkloszowane sukienki . Dopasowane góra oraz odcięcie spódnicy zaczynające się w pasie to idealny przepis. Nie chodzi o to, aby sukienka miała nadzwyczajną rozpiętość, dlatego nie dajmy się zwariować. Czasami delikatne rozkloszowanie przy dobrze skrojonej górze da nam zamierzony efekt.

Kontrafałda zdecydowanie jest Twoim sprzymierzeńcem. Dzięki niej uzyskasz efekt "wpadania" talii. Pięknie oddzieli górę od dołu sylwetki, a rozkloszowana spódnica sprawi, że Twoje nogi będą szczuplejsze. Poza tym sukienki z kontrafałdą świetnie się układają i są ciekawą alternatywą dla zwykłych falban.

Pasy na sukience optycznie zwiększą wcięcie w talii tylko pod jednym warunkiem. Musisz dobrze wiedzieć, jak dopasować ten wzór do swojej sylwetki, aby nie zrobić sobie krzywdy. Najbezpieczniej wybierać sukienki rozkloszowane, wówczas iluzja zadziała sama. Możesz również skusić się na dopasowane sukienki z podłużnymi pasami oraz poprzecznymi wzdłuż linii ud, które optycznie wyszczuplą sylwetkę . Dobrym rozwiązaniem jest wybór sukienki z pasami różnej grubości. W naszej galerii znajdziecie różne inspirujące podpowiedzi na temat sukienek w paski.

Aby podkreślić wcięcie w talii sukienką, możesz również zastosować zasadę: 2 kolory lub 2 różne faktury materiałów dzielące sukienkę na pół od pasa. Lepiej wówczas wybierać sukienki z ciemnym dołem oraz jasną górą , ale odwrócona zasada również działa.

Sprawdzonym rozwiązaniem jest również wybór sukienek, w których "coś się dzieje" w talii. Mamy tu na myśli, np. trójkątne wycięcia lub wstawki materiału innego koloru (najlepiej w trójkątnym kształcie, ostrymi kątami do środka). Jest to świetny optyczny trik na podkreślenie wcięcia w talii.

Jak Wam podobały się nasze porady? Które z nich stosujecie najczęściej? A może macie własne sekrety na podkreślenie wcięcia w talii za pomocą sukienki? Koniecznie podzielcie się, a tymczasem zapraszamy do naszej galerii!

Więcej o: