Okulary przeciwsłoneczne - dobierz model do kształtu swojej twarzy!

Marzysz o odpowiednio dobranych okularach? Mamy dla Ciebie podpowiedź!

Okulary przeciwsłoneczne to nieodłączny towarzysz letniej aury. Must have w Twojej torebce. Pamiętaj, że doskonałą alternatywą dla nudnych ciemnych oprawek i szkieł będą ich kolorowe odpowiedniki. Jednak w tym miejscu pojawia się pytanie: jak idealnie dopasować okulary do kształtu twarzy? Oto kilka podpowiedzi, które ułatwią Ci te zadanie:

Twarz okrągła

Wyróżnia się taką samą wysokością i szerokością twarzy, pełnymi policzkami, niskim czołem i zaokrąglonym podbródkiem. Jeśli chcesz nieco wyszczuplić i wydłużyć twarz wybierz okulary o  prostym kwadratowym lub prostokątnym kształcie i grubych zausznikach.

Materiały partnerów

dla okrągłej twarzy

Twarz kwadratowa

Wyróżnia ją taka sama wysokość i szerokość, dość szerokie czoło i ostry podbródek. Wysmukleniu i złagodzeniu ostrych rysów będą sprzyjały okulary o owalnym i okrągłym kształcie, a także pilotki bądź kocie kształty.

Materiały partnerów

dla twarzy kwadratowej

Twarz prostokątna

Wysokie czoło, pionowa linia policzków, podbródka (często lekko kanciastego) i skroni - to cechy charakterystyczne dla pionowej twarzy. Aby optycznie skrócić wydłużony kształt postaw na kocie, owalne, bądź szerokie prostokątne okulary.

Materiały partnerów

dla prostokątnej twarzy

Twarz trójkątna

Trójkątna twarz charakteryzuje się wysokim i szerokim czołem, spiczastym i długim podbródkiem oraz łagodną linią szczęki. Idealnym rozwiązaniem dla tego kształtu są zaokrąglone patentki (okulary bez oprawek wokół szkieł) lub półpatentki.

Materiały partnerów

Dla twarzy trójkątnej

Twarz owalna

Posiadaczki tego typu twarzy mogą czuć się szczęśliwe - wszystkie rodzaje okularów są odpowiednie dla typu owalnego, który charakteryzuje wysokie czoło, podłużny podbródek i zwężająca się ku dołowi linia policzków. Wystarczy wybrać swój ulubiony model i zachwycać wyglądem!

Materiały partnerów

dla twarzy owalnej

Więcej o: