Depilacja woskiem - wszystko co powinnaś wiedzieć

Podpowiadamy na co zwrócić uwagę jeżeli zdecydujesz się na depilacje ciała woskiem.

Fot. 123rf.com

Wiosna i lato to czas, kiedy odsłaniamy coraz więcej ciała. Depilacja woskiem zapewnia długotrwały efekt i możesz ją bez problemu wykonać w domu. Warto pamiętać o kilku rzeczach.

Kiedy można stosować depilacje woskiem, a jakie są przeciwwskazania

Warto zauważyć, że depilację woskiem możesz stosować nawet do najbardziej wrażliwych partii ciała. Sprawdzi się zarówno na nogach, jak i w okolicach bikini, czy nawet na twarzy. Wszystko zależy od dopasowania odpowiednich kosmetyków. Jednak jeśli masz rozszerzone naczynia włosowate lub żylaki , zapalenie żył lub alergię na wosk , zrezygnuj z tej formy depilacji. Z depilacji woskiem powinny zrezygnować też osoby, u których występuje zapalenie mieszków włosowych.

Depilacja woskiem krok po kroku

Dzień przed warto wykonać peeling tych części ciała, które zamierzamy depilować. Nie powinno też stosować się balsamów czy kremów do ciała, ponieważ wosk lepiej zadziała na odtłuszczonej skórze. Po zastosowaniu wosku, skóra często bywa podrażniona. Bezpośrednio po depilacji warto posmarować skórę olejkiem , dzięki czemu łatwiej będzie usunąć pozostałości wosku. Następnie można nałożyć krem po depilacji, np. z aloesem . W przypadku silnego bólu warto sięgnąć po preparaty z lidokainą.

Prawidłowo wykonana depilacja woskiem powinna zapewnić nam efekt gładkich nóg od 3 do 4 tygodni , jednak wiele zależy od tempa odrastania włosów.

Jeżeli nie jesteś pewna czy poradzisz sobie samodzielnie z gorącym woskiem, wypróbuj plastry z woskiem do depilacji. Dają one pewność, że nakładasz na skórę prawidłową ilość wosku i nie powodują poparzeń, które mogą wystąpić jeśli nieprawidłowo nałożymy wosk.

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty

Więcej o: