Biustonosz sportowy - czy warto i jak go dobrać?

Sportowy biustonosz podtrzymuje nawet do 70% lepiej biust w ruchu niż klasyczny biustonosz. Podpowiadamy jak dobrać właściwy.

Odpowi9ednio dobrany biustonosz sportowy zapewni przede wszystkim komfort i wygodę ćwiczeń, ale też pomoże piersiom utrzymać właściwą pozycję, dzięki czemu dłużej zachowają swój kształt, a skóra nie rozciągnie się i będzie elastyczna. Nawet niewielki biust wymaga odpowiednio dobranego biustonosza na co dzień, dlatego warto aby posiadaczki mniejszego biustu zadbały także o biustonosz sportowy. W przypadku pań o większych rozmiarach (już powyżej C-D) warto aby dobrać taki biustonosz u profesjonalisty.

Top zamiast biustonosza?

Posiadaczki mniejszego biustu często sięgają po sportowe topy zamiast biustonosza. W przypadku bardzo małych piersi nie ma w tym nic złego, o ile top utrzymuje piersi w odpowiedniej pozycji i zapobiega ich przemieszeniu. Podczas biegania czy uprawiania innego sportu, biust unosi się nawet kilka centymetrów, dlatego posiadaczki średniego i dużego biustu muszą zaopatrzyć się w odpowiednią bieliznę sportową. To pozwoli długo cieszyć się pięknym wyglądem piersi oraz zachować ich zdrowie. Ponadto podczas ćwiczeń będzie nam znacznie wygodniej i będziemy czuć się pewniej, kiedy będziemy wiedzieć, że żadna pierś nie uwolni się z bielizny.

Czym się kierować w wyborze biustonosza sportowego?

Przede wszystkim, wybierając biustonosz sportowy należy kierować się doborem odpowiedniego rozmiaru oraz sprawdzić materiał, z którego bielizna została wykonana. Biustonosz sportowy powinien być wykonany z materiałów, które dobrze przepuszczają powietrze i zapewniają wygodę podczas ćwiczeń. Warto zwrócić uwagę także na odpowiednie ramiączka, wykończenie szwów i taśmę pod biustem. Należy pamiętać, że źle dobrany biustonosz nie spełni swojej roli, więc warto przymierzać tyle modeli, aż znajdziemy ten idealny.

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Agora SA