Co zrobić by wyglądać pięknie po nieprzespanej nocy?

Nie raz zdarzyło ci się zarwać noc? Twoja cera prawdopodobnie nie wygląda wtedy zbyt atrakcyjnie. Co zrobić by to zmienić?

Na dobry początek dnia

Po nieprzespanej nocy potrzeba czegoś, co szybko postawi cię na nogi. Najlepszy będzie zimny prysznic, który doda sił, orzeźwi i pobudzi krążenie. Dzięki temu cera nabierze rumieńców. Drugą rzeczą, o której warto pamiętać to odpowiednie śniadanie i nawodnienie. Postaw na pożywne śniadanie na bazie białka i witamin, np. jajecznica z porcją świeżych warzyw i pieczywem pełnoziarnistym. Do tego sok owocowy, najlepszy będzie ten bogaty w witaminę C (np. pomarańczowy, z porzeczki), ponieważ witamina ta przyspiesza regenerację organizmu. W miedzy czasie pij dużo wody.

Jak poprawić wygląd skóry twarzy?

Możesz zacząć od okładu pod oczy, który zniweluje obrzęk i sińce. Żele do tego przeznaczone najlepiej jest przechowywać w lodówce, gdyż wtedy zwiększają swoje właściwości kojące. Skutecznym kosmetykiem w walce z oznakami zmęczenia będzie korektor, który nałożyć pod oczy. W celu zamaskowania sińców dobrze sprawdzi się ten w odcieniu pomarańczowym. Postaw na delikatny makijaż w pastelowych barwach. Nie podkreślaj oczu ciemną kredką, zamiast tego dokładnie je wytuszuj. Warto też sięgnąć po ciepły róż na policzki, który doda skórze zdrowego wyglądu. Jeżeli dokuczają ci czerwone i zmęczone oczy, możesz sięgnąć dodatkowo po krople nawilżające, które złagodzą dyskomfort.

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty

Więcej o: