Bronzer i rozświetlacz - jak stworzyć idealny makijaż na lato?

Twarz "muśnięta słońcem" to hit tego lata. Sprawdź jak dobrać najlepszy bronzer i rozświetlacz oraz jak je stosować.

Bronzer to niezbędny kosmetyk, jeżeli chcemy wymodelować twarz - ukryć jej mankamenty i uwypuklić te miejsca, które lubimy najbardziej i chcemy podkreślić.To samo zastosowanie może mieć rozświetlacz -  w tym wypadku jednak może on podkreślić nasze atuty. Oba te kosmetyki świetnie sprawdzają się w letnim makijażu typu "sun kissed", czyli cery muśniętej słońcem.

Makijaż "sun kissed" - jak uzyskać najlepszy efekt?

Jak pisaliśmy wcześniej, w tym celu potrzebujemy bronzera i rozświetlacza. W połączeniu dadzą efekt cery opalonej, świeżej i wypoczętej. Jako bazę takiego makijażu powinnyśmy zawsze wybierać kremy do twarzy z filtrem SPF. Jak dobrać właściwy krem z filtrem przeczytacie w naszym poradniku. Stosując makijaż oparty na bronzerze i rozświetlaczu uzyskasz ten sam efekt, co podczas egzotycznych wakacji, nie narażając przy tym skóry na niebezpieczne promieniowanie UVA i UVB. Pierwszy kosmetyk nałóż na całą twarz, tak by potem za pomocą rozświetlacza podkreślić najkorzystniejsze punkty twarzy.

Jaki bronzer wybrać dla siebie?

Kosmetyki brązujące dostępne są w formie kremu, musu, sztyftu, pudru sypkiego lub w kulkach. Najważniejsze w wyborze to kierować się odcieniem skóry i typem urody. Bronzery w kremie działają podobnie do kosmetyków brązujących. Jedyna różnica polega na tym, że efekt opalenizny jest mniej trwały. O tym, jak dobierać właściwy odcień kosmetyków brązujących pisaliśmy już tutaj. Dużo prostsze w aplikacji będą pudry brązujące, które nakładamy za pomocą odpowiedniego pędzla. Jeżeli zaś dobieramy bronzer rozświetlający, należy pamiętać, że nakładać go możemy jedynie punktowo. Taki kosmetyk sprawdzi się doskonale w roli rozświetlacza, który podkreśli naturalną opaleniznę. Do pokrycia całej twarzy znacznie lepiej sprawdzi się kosmetyk matowy.

Jak dobrać i stosować rozświetlacz?

W wykończeniu makijażu "sun kissed" rozświetlacz ma za zadanie nadać zdrowego blasku cerze. Podobnie jak bronzery, kosmetyki rozświetlające dostępne są w formie pudru lub kremu. Zawsze nakładamy go punktowo, tak by podkreślić i wyeksponować poszczególne części twarzy, np. kości policzkowe.

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty

Więcej o: