Czerwona szminka zamiast korektora? - zobacz, jak działa ten trik

Twój korektor nie radzi sobie z przykryciem cieni pod oczami? Wypróbuj czerwoną szminkę!

Czerwoną szminkę posiada prawie każda kobieta. Wiesz, że możesz jej użyć także na inny sposób? Czerwona szminka poradzi sobie nie tylko jako kosmetyk do ust, ale także jako korektor , który zamaskuje cienie pod oczami. Jeśli więc wstałaś rano i masz podkrążone oczy, a Twój korektor nie do końca je zakrywa, to spróbuj wykonać ten trik.

Cienie pod oczami należą do najczęstszych mankamentów urody. Oprócz niedostatku snu, ich przyczyną może być także genetyka oraz problemy zdrowotne. Na szczęście w większości przypadków jest to tylko sprawa urodowa, którą za pomocą odpowiednich kremów i korektorów możemy łatwo zatuszować, a nawet zniwelować. Cieni pod oczami możesz się pozbyć nawet przy pomocy  czerwonej szminki .

Dlaczego czerwona szminka działa?

Może brzmi to zadziwiająco, ale ten trik naprawdę pomaga. Dlaczego? Ponieważ cienie pod oczami zazwyczaj mają barwę zbliżoną do niebieskiego. Czerwony lub pomarańczowy kolor szminki to barwy uzupełniające, które są w stanie zneutralizować niebieski odcień. Korektor tylko przykrywa cienie, zaś czerwona pomadka sprawia, że stają się optycznie mniej widoczne. Ważne tylko, aby odpowiednio dopasować odcień czerwieni do Twojej cery.

Jak wykonać trik

Płaskim pędzelkiem nałóż trochę czerwonej szminki na cienie pod oczami. Pędzelkiem albo palcem dobrze rozprowadź i lekko wklep w skórę. Następnie nałóż zwykły korektor i rozetrzyj. Gotowe! Zero śladu po podkrążonych oczach.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ

Najlepsze zniżki w sieci - Kupony.gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Agora SA