Najczęstsze błędy podczas wyboru biustonosza

Zobacz jakich błędów nie popełniać podczas wyboru odpowiedniego biustonosza.

Poprzez złe dobranie biustonosza możesz nie tylko popsuć sobie wygląd stroju, ale także może to źle wpłynąć na Twoje zdrowie, dlatego tak ważne jest, abyś nie popełniła błędu. Źle dobrany stanik wpływa na bóle głowy i kręgosłupa. Ponadto może też zdeformować kształt piersi. Zobacz, więc czego powinnaś unikać.

1. Nie oszczędzaj

Myślisz, że jak kupić tańszy biustonosz, to zaoszczędzić pieniądze? Stanik jest na tyle ważnym elementem garderoby, że nie powinnaś na nim oszczędzać. Tańsze biustonosze już po kilku praniach zaczną tracić fason, a z czasem zupełnie się rozlecą. O wiele rozsądniej jest kupić lepszej jakości biustonosz i mieć go na dłużej. Droższe staniki są wykonane z wyższej jakości materiałów i są lepiej uszyte, dlatego posłużą Ci na dłuższy czas.

2. Zwracaj uwagę na ramiączka

Ramiączka biustonosza nie powinny być ani za ścisłe ani za bardzo luźne. Zbyt ciasne ramiączka mogą uciskać mięśnie, co spopowoduje bóle głowy, kręgosłupa oraz sprawi, że Twoja postawa nie będzie prosta. Ramiączka ustaw tak, aby Ci nie przeszkadzały. Piersi zaś powinny być dobrze osadzone w miseczkach.

3. Miseczki muszą pasować

Wbrew pozorom, to właśnie miseczki są najważniejsze w biustonoszu. Ich wielkość i kształt muszą być perfekcyjnie dobrane. Za duże miseczki będą widoczne pod obcisłymi ubraniami. Poza tym będziesz się też czuła niekomfortowo. To samo stanie się w przypadku za ciasnych miseczek. Podczas przymiarki biustonosza obejrzyj się w lustrze nie tylko z przodu, ale też i z boku. Zobaczysz wtedy, jaki kształt miseczka nadaje Twoim piersiom. Nie zapomnij też nałożyć bluzki na przymierzany biustonosz. Tylko wtedy będziesz w stanie ocenić, czy wygląda dobrze pod ubraniem.

4. Wybieraj biustonosz zgodnie z rodzajem ubrania

Dobrze jest mieć kilka biustonoszy, które pasują niemal do każdego rodzaju ubrań. Jednak warto mieć przynajmniej jeden specjalny model, który przyda Ci się na przykład do wieczorowej sukienki bez ramiączek czy do prześwitującej bluzki. Kup go i trzymaj na wyjątkowe okazje.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ

Najlepsze zniżki w sieci - Kupony.gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.