Dr Martens - kultowe buty, które nie przestają być modne

Zobacz najciekawsze buty z kolekcji marki Dr Martens.

Do wzrostu popularności glanów marki Dr. Martens przyczynili się wokaliści brytyjskiej grupy rockowej The Who, Sex Pistols oraz Iggy Pop, którzy uwielbiali te buty . Ale tak naprawdę wszystko zaczęło się od kontuzji...

Niemiecki chirurg dr. Klaus Martens skręcił kostkę. Aby chronić ją przed dalszymi urazami oraz wstrząsami, stworzył wygodne i bardzo trwałe buty. Początkowo nosili je jedynie listonosze, budowlańcy oraz policjanci. Szybko jednak charakterystyczne buty Dr. Martensa stały się symbolem buntu i rock'n'rolla.

Od momentu powstania nic się nie zmieniło - Martensy nadal są niesamowicie komfortowe i niezniszczalne. Pojawiło się za to mnóstwo nowych modeli. Wariacje na temat tych glanów to nie tylko zabawne lub zaskakujące printy. Oprócz klasyków znajdziesz też oksfordki, wyjątkowe i zabawne baleriny, letnie klapki i zimowe kozaki.

Glany Dr. Martens najlepiej wyglądają w połączeniu z wąskim spodniami. Mogą nimi być rurki lub legginsy. Unikalnym pomysłem jest zestawienie ich ze zwiewnymi sukienkami. Możesz nosić glany z t-shirtami, ramoneską, parką a nawet koszulą.

A jaki jest Wasz sposób na Martensy ?

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.