Jubileuszowa kolekcja W. Kruk

Marka W.Kruk ma już 175 lat. Sposobem na uczczenie rocznicy jest wyjątkowa kolekcja jubileuszowa.

175 letnia historia marki W.Kruk to opowieść o rodzinnej pasji przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Zaczyna się w 1840 roku, gdy Leon Skrzetuski otwiera warsztat produkujący głównie sprzęt liturgiczny i biżuterię. Po jego śmierci firmę przejmuje siostrzeniec - Władysław Kruk . Kolejne pokolenia złotników rozszerzają ofertę marki o szwajcarskie zegarki Omega i Longines . Udaje im sie przetrwać czasy komunizmu, a nawet rozszerzyć działalność produkcyjną. Lata 90. to czas większej swobody i możliwości. Powstają pierwsze salony jubilerskie .

W.KrukW.Kruk W.Kruk, pierścionek Grace W.Kruk, pierścionek Grace

Kolekcje W.Kruk łączą tradycyjne techniki jubilerskie z najnowszymi trendami. Wyjątkowym pomysłem marki jest zapraszanie do współtworzenia kolekcji gwiazd. Jak na razie były nimi Anna Maria Jopek i Kinga Rusin . Teraz zaś mamy jubileuszową kolekcję 1840.

Kolekcja 1840 ma wyrażać wartości, które przyświecają marce od prawie dwóch wieków: precyzję, pasję tworzenia, najwyższą jakość i klasykę w nowoczesnym wydaniu. Znajdziesz w niej biżuterię wykonaną z najszlachetniejszych materiałów: złota, srebra i palladu . Linia Jubileuszowa obejmuje bransoletki, pierścionki, kolczyki oraz wisiorki . Srebrne elementy zdobią diamenty, zaś złote brylanty. Kryją w sobie kilka ciekawostek. Pierścionki noszone razem odwzorowują literę "W" z logo W.Kruk, zaś w ich przekroju znajdziesz literę "V" zaczerpniętą z logo historycznego.

Wisienką na torcie jest pierścionek Grace inspirowany słynnym pierścionkiem zaręczynowym aktorki Grace Kelly. Do sprzedaży trafiło jedynie 175 sztuk. Wykonano go z połączenia palladu i złota, zaś ozdobiono dwoma brylantami oraz spektakularnym kryształem górskim. Literę "V" można znaleźć na ramieniu pierścionka.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.