Pielęgnacja ciała podczas ciąży

Spodziewasz się dziecka? Dowiedz się jak odpowiednio dbać o twoją skórę podczas ciąży.

Skóra podczas ciąży ulega bardzo szybkim zmianom, rozciąga się i napina, co znacznie pogarsza jej kondycję. Dodatkowo zmiany hormonalne również nie wpływają na nią pozytywnie, przez co staje się bardziej podatna na infekcje. Właśnie, dlatego podczas ciąży powinnaś dbać o swoją skórę dwa razy bardziej niż zazwyczaj. Dobór kosmetyków do pielęgnacji skóry także powinien być ostrożny, gdyż przyszła mama nie może używać wszystkich kosmetyków. Niektóre z nich mają w składzie szkodliwe substancje dla kobiet w ciąży. Pamiętaj, więc aby czytać skład i zalecenia producenta.

Oczywiście najbezpieczniejszym sposobem będzie wybór kosmetyków stworzonych specjalnie dla kobiet w ciąży, które z pewnością zapewnią ci najodpowiedniejszą pielęgnację.

Szybkie odświeżenie

Podczas ciąży zabronione są długie kąpiele w gorącej wodzie. Jeśli jesteś zwolenniczką kąpieli, to powinna ona trwać najdłużej 15 minut, a temperatura wody nie może przekraczać 37°C. Jednak najlepszy będzie szybki i orzeźwiający prysznic. Zwróć szczególną uwagę na dobór preparatów do mycia. Cało myj żelami pod prysznic, ale miejsca intymne zawsze odpowiednimi do tego produktami. My polecamy delikatną Piankę do Higieny Intymnej marki Skarb Matki . Posiada ekstrakt z dzikiej róży i zielonej herbaty, które działają antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Dodatkowo kwas mlekowy zawarty w piance utrzymuje prawidłowe pH skóry i chroni naturalną mikroflorę. Oprócz tego pianka łagodzi i przyspiesza odnowę naskórka oraz zmniejsza ryzyko infekcji.

.. materiały KiS Production materiały KiS Production

Walka z rozstępami

Rozstępy to przykry skutek ciąży. Około 90 % kobiet jest narażona na ich powstanie. Możesz temu zapobiec, jeśli odpowiednio zadbasz o ciało. Rozstępy są skutkiem nadmiernego rozciągania się skóry, dlatego podczas ciąży musisz zadbać o jej elastyczność. Już od pierwszych miesięcy ciąży używaj kosmetyków, które nawilżą i natłuszczą skórę brzucha. Idealnym wyborem będą oliwki pielęgnacyjne , które również znajdziesz w ofercie Skarbu Matki. Zawarte w nich składniki aktywne są bogate w witaminy i minerały. Bezpieczeństwo i skuteczność zostały potwierdzone w badaniach klinicznych i dermatologicznych. Nie zawierają konserwantów, alkoholu i barwników, a kompozycja zapachowa nie zawiera alergenów. Niezastąpione do masażu. Dzięki nim twoja skóra stanie się bardziej elastyczna i nawilżona, a ryzyko wystąpienia rozstępów znacznie się zmniejszy.

.. materiały KiS Production materiały KiS Production

Dbaj o piersi

Wymagają one szczególnej troski, gdyż to właśnie one odegrają ważną rolę podczas karmienia. W trakcie ciąży mogą boleć, dlatego nie zapomnij o wykonywaniu masażu piersi oraz brodawek. Nawilżaj je za pomocą oliwki lub specjalnej Maści do pielęgnacji brodawek sutkowych dostępnej w linii Femina Skarb Matki. Zawiera ona lanolinę oraz cenny olejek słonecznikowy wspomagający nawilżenie. Maść łagodzi również odczuwany ból brodawek.

.. materiały KiS Production materiały KiS Production

Materiały partnerów

<< zobacz wybrane produkty >>

Więcej o:
Copyright © Agora SA