Wybór redakcji: perfumy na początek lata

Kwiatowe, delikatne i słodkie zapachy w lekkich, pastelowych flakonach

1. Miss Dior Cherie Dior

Szyprowa kompozycja z akcentami owoców, kwiatów i drzew. Jako pierwsze pojawiają się mandarynka sycylijska, czerwona pomarańcza i bergamotka. Serce zapachu to jaśmin, róża damasceńska, absolut tunezyjskiej pomarańczy. Wykończeniem są paczula, wetiwer oraz drzewo sandałowe.

334 zł/50 ml woda perfumowana

2. Jimmy Choo Jimmy Choo/Sephora

Zielono-kwiatowo-karmelowy. Otwiera się lekką kompozycją zielonych nut. Środek zapachu wypełnia orchidea tygrysia. Nuty bazoweto toffi oraz paczula indonezyjska.

359 zł/60 ml woda toaletowa

3. Cartier de Lune Cartier

Delikatny, kwiatowy. W nucie głowy intrygują zapachy korzenne: różowy pieprz i jagody jałowca. Kwiatowe serce składa się z wiciokrzewu, dzikiej róży, cyklamenu, powoju i konwalii. Bazą jest piżmo

z akcentami drzewnymi.

275 zł/45 ml woda toaletowa

4. Love to the Fullest Avon

Zapach kwiatowo-orientalny. Górne nuty to wiśnia, wiciokrzew, pąki neroli. Następnie wyczuwa się peonię, wiesiołka oraz mimozę. Ostatni, trwały akcent składa się z piaskowca, cedru i bursztynu.

80 zł/50 ml woda perfumowana

5. Daisy Eau So Fresh Marc Jacobs

Energetyzujący, z rodziny kwiatowo-owocowej. W nucie głowy pojawiają się różowy grejpfrut, malina i gruszka. Sercem są fiołek, dzika róża, kwiat jabłoni, liczi i jaśmin. Nuta bazowa to piżmo, śliwka oraz drzewo cedrowe.

275 zł/75 ml woda toaletowa

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.