Coco Noir - nowy zapach Chanel

Już pod koniec sierpnia w perfumeriach pojawi się nowy zapach z serii Coco.

To ma być zapach, który odświeży legendę słynnej Coco i nada jej głębszy, bardziej mroczny posmak. Kompozytor Coco Noir Jacques Polge w jednym z wywiadów obwieścił, że tworząc Coco Noir zmierzał w kierunku wyznaczanym przez Bois-des-Iles i Cuir de Russie, oraz że nowa selektywna propozycja Chanel przypominała będzie przyprawowo - paczulowego Coromandela.

Tworząc Coco Noir , pamiętałem również o zapachach Coco oraz Coco Mademoiselle , ponieważ w oczywisty sposób stanowią one cześć historii. Chciałem dalej odkrywać całą estetyczną gamę Chanel , gamę, która zawsze wyróżnia się wśród zapachów kwiatowych - a zwłaszcza dwie, Boir-des-Iles oraz Cuir de Russie . Te kompozycje zaczerpnąłem z Coco . Lubię tę serie nazywać kulturą Chanel Coronmandel , ponieważ w niej zawiera się prawdziwy charakter Gabrielle, widoczny w jej apartamencie. Nawiedziła mnie wizja, zainspirowana podróżą do Orientu, rozpoczynająca się i kończąca w Wenecji - i to był kierunek, w którym chciałem zmierzać.

Niezwykle wyrafinowany, uwodzicielski i jednocześnie pełen orientalnych niuansów zapach, zainspirowany atmosferą włoskiego miasta zamknięto w eleganckim, zabarwionym głęboką czernią flakonie , który zaprojektowała sama Coco Chanel w 1921 roku dla swoich pierwszych i zarazem najsłynniejszych perfum - Chanel N° 5, które po dziś dzień stanowią jeden z najlepiej sprzedających się zapachów na świecie.

 

Wśród nut wypełniających tajemniczy i budzący powszechne pożądanie flakon znajdą się między innymi: pomarańcz, grejpfrut, bergamotka, pochodzący z Brazylii bób tonka, białe piżmo, wanilia, róża, jaśmin, cedr, orchidea, sandał oraz paczula. Nowy zapach pojawi się na półkach wyselekcjonowanych perfumerii w 50 ml i 100 ml buteleczkach  już w drugiej połowie sierpnia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.