Triumph Inspiration Award 2011

Marka po raz kolejny rzuciła wyzwanie projektantom, którzy mają odwagę parać się trudną dziedziną projektowania bielizny. W tym roku po raz pierwszy podjęli je polscy młodzi zdolni,  trafiając w sam jubileusz, bo Triumph właśnie świętuje 125 urodziny!

Triumph po raz czwarty do swojego konkursu zaprosił studentów projektowania ubioru z całego świata, organizując tym samym Triumph Inspiration Award 2011 . W tym roku udział w konkursie wezmą przedstawiciele 37 krajów - więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Większa konkurencja, to także więcej emocji - tym bardziej, że po raz pierwszy kibicować będziemy naszym.

Co więcej, 2011 to wyjątkowy rok dla Triumph , ponieważ firma obchodzi 125 urodziny . Te dwie okazje zbiegające się w tym samym czasie stały się inspiracją dla wyboru tematu tegorocznego konkursu TIA! Manager Marki Triumph, Suzanne McKenna , wyjaśnia:

Poprzez całą swoją długą historię, Triumph celebruje kobiety - zawsze angażuje się w tworzenie bielizny zmysłowej oraz modnej bielizny modelującej, która wygląda wspaniale, jest przyjemna w dotyku oraz podkreśla najlepsze cechy kobiety. Zatem, w tym doniosłym roku zapraszamy młodych projektantów do konkursu, by przedstawili własną interpretację tematu: '125 lat celebrowania kobiet'.

Konkurs Triumph Inspiration Award to szansa na szybkie rozpoczęcie kariery dla młodych projektantów. Laureat nie tylko otrzymuje nagrodę pieniężną wysokości 15 000 euro , ale również pracuje z zespołem projektantów Triumph nad adaptacją swojego modelu konkursowego na model przeznaczony do sprzedaży, a także jest wspierany w swoich działaniach przez dział promocji marki.

Triumph Inspiration Award 2011Triumph Inspiration Award 2011 mat. prasowe

Zeszłoroczny projekt - laureat, "Morphology" , autorstwa Nikolaya Bojilova z Bułgarii, będzie w sprzedaży w lipcu 2011 jako limitowana seria w wybranych sklepach detalicznych Triumph i innych sklepach detalicznych na całym świecie. Laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymają odpowiednio nagrody pieniężne wysokości 10 000 euro i 5000 euro.

 

Jest więc o co walczyć, dlatego mocno kibicować będziemy polskim studentom z Poznania, Łodzi i Krakowa , którzy już od grudnia zgłaszali się do krajowego - pierwszego etapu konkursu. Jury wybrało już kilkunastu finalistów, a ich projekty zobaczymy podczas gali 20 kwietnia w warszawskim centrum handlowym Złote Tarasy . Do polskiego jury, które wytypuje zwycięzcę, zaproszono przedstawicieli polskiego świata mody - projektantów i dziennikarzy zajmujących się tematem mody. Laureat lub laureatka wybrana przez grono jurorów pojedzie ze swoim projektem walczyć o podium na międzynarodowym finale w Berlinie zwieńczonym widowiskowym pokazem scenicznym, który odbędzie się w wieczór otwarcia lipcowego Fashion Week .

Więcej o: