Flagowy sklep Zara przy Via del Corso w Rzymie

Grupa Inditex otworzyła flagowy sklep marki Zara - zdumiewająco piękny, o zachwycającym designie i ekologicznych walorach. Jest to 5000 butik koncernu, a jego wnętrza wciągają jak magnes - nawet jeśli możemy podziwiać je tylko za pośrednictwem ekranu monitora. Musicie to zobaczyć!

Inditex znów pokazał światu, kto rządzi wśród liderów branży. Flagowy sklep największej marki należącej do koncernu po prostu musiał być czymś wyjątkowym i nie zawiódł ani dziennikarzy, ani klientów. Nowa Zara mieści się w wyremontowanym za bajońskie sumy Palazzo Bocconi (pałac wzniesiony ponad 120 lat temu) mieszczącym się przy luksusowej Via del Corso w Rzymie . Przestrzeń sklepu liczy sobie około 5000 metrów kw. i ma 4 kondygnacje . Całość została zaprojektowana przez renomowane studio Duccio Grassi zajmujące się architekturą, dizajnem, visual merchandisingiem a także tworzeniem pięknych i niespotykanych akcesoriów związanych z szeroko pojętą garderobą.

Zara przy Via del Corso jest przestrzenna, pełna przepięknie zaaranżowanego światła i uatrakcyjniona przez iluzje optyczne wywołane między innymi przez układ historycznych, zachowanych kolumn, zwężających się łuków atrium i eliptycznych luster na suficie. Design to jednak nie wszystko w przypadku nowego sklepu grupy Inditex. Rzymska Zara jest bowiem elementem i jednym z głównych punktów długofalowej strategii marki, która ma za zadanie trafić do pokolenia 2020 - bardzo ważnego targetu koncernu, ceniącego ekologię, odnawialne źródła energii i troskę odzieżowych gigantów o kondycję naszej planety. Kosmicznie, ale interesująco wyglądają też nowoczesne technologie zastosowane w odnowionym Palazzo Bocconi : automatyczny monitoring, wykrywający ruch i kontrolujący oświetlenie, system cyrkulacji powietrza służący zmniejszaniu emisji CO2, a także sprzęt oszczędzający do 80% standardowego zużycia wody. Pod pełną kontrolą jest tu też jakość drewna użytego w wystroju wnętrz i papierowe torby dla klientów - wszystko zostało opatrzone certyfikatami FSC i PEFC .

Przyznacie, że flagowy sklep Zara przy Via del Corso to nowa jakość w światowym shoppingu. Oficjalnie wpisujemy ją na listę "must-see" podczas kolejnych rzymskich wakacji.

googlemaps.com

googlemaps.com

Marta Anna Kowalska

Więcej:

Wiosenne trendy z wyprzedaży

Więcej o: