Przedświąteczne zmiany fryzury

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Szał zakupów w pełni. Biegamy za prezentami, szukamy stroju na wigilijną kolację. Zastanawiamy się również czy zmienić coś w swojej fryzurze: może farbowanie, może nowe uczesanie, a może zupełna odmian poprzez strzyżenie? Co zrobić z włosami przed świętami, aby w ten jedyny w roku wieczór wyglądać olśniewająco? W okresie przedświątecznym ponad 70% kobiet decyduje się na zmianę fryzury

Długie i cieniowane

Każdej kobiecie jest dobrze w tak obciętych włosach. Proste, klasyczne, płynnie wycieniowane i spływające poniżej ramion włosy to już klasyka. Możemy jedynie poprosić fryzjera, aby zadbał o nadanie im z tyłu głowy linii "U". Jeśli włosy będą obcięte równo, poszerzy to optycznie nasze ramiona. Jeżeli nasze włosy są cienkie i delikatne, oprócz cieniowania możemy poprosić fryzjera o nałożenie jaśniejszych refleksów kolorystycznych, co optycznie zagęści włosy.

Obecnie każda z nas może mieć długie włosy. W Polsce jest już dostępna znana na całym świecie metoda przedłużania i zagęszczanie włosów Balmain Hair. Dodatkowe naturalne pasma zgrzewane są z własnymi za pomocą aplikatora, który trochę przypomina zszywacz. Na jedno zszycie używa się pięciu pasm, a już po trzech aplikacjach odnosi się wrażenie, że włosów jest prawie dwa razy więcej. Po około dwóch miesiącach, kiedy włosy odrosną i łączenia stają się widoczne, pasma trzeba zdjąć lub uzupełnić w salonie.

Jak możemy dodać długim włosom blasku? Jeżeli chcemy jedynie odświeżyć pasma i ożywić ich kolor, możemy poprosić fryzjera o farbę ton w ton. Nie zmieni ona barwy, ale nada włosom silny połysk. Z domowych sposobów sprawdza się płukanie letnią wodą i wczesanie we włosy płaską szczotką kosmetyków nabłyszczających.

Do ramion

To bardzo "plastyczna" długość. Świetnie dopasowuje się do każdego kształtu twarzy. Długość i forma grzywki pozwala na modelowanie rysów. Jedyni w przypadku zbyt krótkiej szyi nie jest to najlepsze z wszystkich możliwych cięć. Wówczas fryzjerzy doradzają zdecydowanie krótsze cięciem.

Najmodniejszy kształt to cieniowana objętość i równe końce. W przeciwieństwie do długich włosów, uczesanie do ramion wygląda bardziej stylowo, jeśli wszystkie końce włosów podcięte są na równej długości. Cieniowanie jest również elementem tego cięcia - jest ono jednak bardziej kosmetyczne niż strukturalne. To lekkie cieniowanie głównie grzywki oraz partii włosów na wysokości uszu. Jeśli znudzi nam się klasyczny bob, możemy poprosić fryzjera o dobrze obcięte włosy do ramion. Kucyk przy tej długości też wygląda świetnie.

Ten kształt fryzury pasuje do każdej faktury włosów. Zarówno cienkie i delikatne, jak też te sztywne i kręcone - przy takim cięciu układają się bez zarzutu. Jeśli jednak włosy są wyjątkowo niepokorne, nie zostawiajmy ich żywiołowi. Najpierw należy je wygładzić, a potem nadać im kształt kontrolowanych fal. Wtedy też warto użyć kosmetyków zabezpieczających przed wilgocią - wygładzających wosków i olejków.

Bob

W tym sezonie najmodniejszy jest ten lekko asymetryczny. Asymetria może dotyczyć przedziałka, który może być czesany w zygzak, a także długości - w tym przypadkupasma z jednej strony powinny być dłuższe. Włosy równo obcięte do linii brody wraz z równiutkim przedziałkiem mogą stwarzać niefortunne wrażenie hełmu.

Jeżeli jesteśmy właścicielkami włosów kręconych bądź falowanych, fryzjer powinien pozostawić je podczas cięcia odpowiednio dłuższe, ponieważ po wyschnięciu uniosą się nawet o pięć centymetrów - ale za to powinien lżej je wycieniować. Najmodniejsza wersja tego cięcia ma dodające lekkości, mocno wystrzępione końcówki, tak jak w przypadku Victorii Beckham.

Jak wystylizować włosy w pięć minut? Po umyciu włosy należy zmiękczyć maseczką odżywczą. Następnie włosy musimy spłukać i owinąć je ciasno turbanem z ręcznika. Po dwóch minutach zdejmujemy ręcznik, a naturalnie utworzone fale suszymy silnym strumieniem powietrza raz z jednej, raz z drugiej strony. W ten sposób powstanie przedziałek-zygzag.

Krótkie z grzywką

Krótkie cięcie korzystnie wyszczupla twarz. Jeśli wybierzemy fryzurkę z minigrzywką czesaną do góry - twarz wyda się bardziej pociągła. Również dłuższa grzywka zaczesana na bok sprawi, że okrągła buzia wyda się smuklejsza. To mit, że osoby z pełna twarzą nie powinny decydować się na takie cięcie. Krótkie cięcie może idealnie maskować niektóre problemy. Skrócenie włosów jest rozwiązaniem idealnym, jeżeli chcemy pozbyć się odrośniętego koloru. Sprawdza się również, gdy nagle zaczęły wypadać nam włosy. Wtedy jednak nie dajmy namówić się na zbyt ciemną farbę, gdyż będziemy wyglądać jakbyśmy miały tylko garść włosów. Poza tym fryzura ta jest idealna dla drobnych kobiet. Wbrew pozorom krótkie włosy nie są najlepsze dla kobiet w rozmiarze 44 i wzwyż, ale te w rozmiarze 34 wyglądają w nich wręcz genialnie, ponieważ krótkie włosy nie zaburzają proporcji drobnej sylwetki.

To jednak fryzura bardzo wymagająca. Krótkie włosy mają sens, gdy są rzeczywiście krótkie. Oznacza to, że obowiązkowa jest wizyta u fryzjera raz na 3 - 6 tygodni. Jeżeli powodem skrócenia włosów było ich wypadanie, przede wszystkim należy je wzmocnić. Potrzebujemy około 5 tygodni, aby aminokwasy zawarte w kapsułkach na wzmocnienie włosów zahamowały proces wypadania włosów.

Materiał przygotowany we współpracy z Kliniką Handsome Men

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.