Zapowiedź wiosennej kolekcji Mango

Groszki przedstawiają pierwszą odsłonę wiosennej kolekcji Mango!

Mango uchyliło rąbka tajemnicy i zaprezentowało część kolekcji na wiosnę 2011 . Przedstawione ubrania i dodatki odwołują się do trendów zeszłorocznych, corocznych oraz tych z najświeższych pokazów.

Naleciałością z ubiegłego sezonu są z pewnością dżinsy , które pojawiają się w kolorze klasycznego indygo, ale i w jednej z topowych barw ostatniego roku - camelu . Innym zeszłorocznym akcentem są drewniaki , które wylansował dom mody Chanel , a które nieśmiało zaczęły przyjmować się na ulicach. Być może staną się one hitem mas w roku 2011. Kolejnym elementem wartym uwagi są metalowe akcenty będące spadkiem po stylu glam rock , który obfitował w dżety i ćwieki . Ostatnia pozostałość po ciepłym sezonie z 2010 roku to wzorzyste materiały - niektóre w stylu hippie i boho , inne w stylu wylansowanym przez Miuccię Pradę , czyli niewielkie powtarzające się motywy, pojawiające się na kontrastującym kolorem materiale.

Jak co roku pojawił się styl marynarski . Na razie odrobinę nieśmiało - w postaci małych skórzanych broszek przedstawiających żaglówkę (w błękitnym lub pomarańczowym kolorze) oraz pasków przypominających linę z metalowym zapięciem (w beżu, czerni i pomarańczu).

Mango na wiosnę 2011Mango na wiosnę 2011 kolaż - Anna Szulc

Fot. Mango / Groszki

Co nowego? Z pewnością inspiracje latami sześćdziesiątymi , które widać choćby w formie obcasa sandałów - jest szeroki i masywny, a co za tym idzie, bardzo wygodny. Niebanalne zastosowanie kolorów w kolekcji i fantastyczny rezultat uzyskany dzięki ich połączeniu. Dominuje intensywny pomarańczowy , który jest pewniakiem na wiosnę i lato , ponieważ neonowe kolory upodobali sobie nie tylko projektanci, ale i nieoficjalni dyktatorzy mody w postaci gwiazd. W jego towarzystwie pojawia się uwielbiany przez Was camel , wieczna czerń oraz, w mniejszym stopniu, biel, beż i błękit.

Zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi wiosennej kolekcji Mango na rok 2011 w naszej GALERII !

Anna Szulc

Czytaj dalej:

Nowa kolekcja H&M - wiosna/lato 2011

FashionPhilosophy Fashion Week Poland

Więcej o: