Dżinsowy total look - jak to ugryźć?

Podpowiadamy jak łączyć dżinsowe elementy by uniknąć wpadki.

Moda na zestawienia składające się z więcej niż jednego dżinsowego elementu przyszła latem, wraz z rozpowszechnieniem stylu country zapoczątkowanego przez duet Dolce & Gabbana . Przyczyniła się do tego również współpraca Jeana Paula Gaultiera z marką Levi's , o której było bardzo głośno w mediach. Do tej pory miks ten był niedopuszczalny - uznawano go za przejaw złego smaku i bycia nie na czasie . Obecnie jest niemal odwrotnie, jednak nadal jest to ryzykowne estetycznie posunięcie.

Groszki postanowiły dla ułatwienia wprowadzić wizualny poradnik z przykładami. Składają się na niego cztery zestawy w różnych stylach, w każdym z nich i góra, i dół wykonane są z dżinsu .

Po męsku:

Zestaw z przymrużeniem oka. Opisywany materiał został zastosowany na spodniach i kamizelce marki Levis . W tym przykładzie staramy się pokazać, że dwie rzeczy z identycznego dżinsu wyglądają dobrze. Nic się nie wyróżnia, nic nie odznacza - taki był cel. Kamizelka i spodnie mają kolor głębokiego granatu z bardzo delikatnymi wytarciami . Warto zauważyć, że przy częstszym praniu jednej z tych rzeczy będą widoczne znaczne różnice, dlatego możemy je albo prać zawsze razem, albo nosić dopóki jedna z nich nie zmieni koloru.

Do powyższych dobrałyśmy dwukolorowe jazzówki , które razem z kamizelką są odniesieniem do męskiej garderoby; białą koszulkę z zabawnym nadrukiem - ptakiem z afro, kokardą i muchą oraz prosty kufer z Mango w kolorze karmelu.

Jeansowy total look - po męskuJeansowy total look - po męsku Groszki

W zestawie: kamizelka Levis, 299 zł ; spodnie Levis, 329 zł ; torba Mango, 189 zł ; koszulka H&M, 49,90 zł ; buty Wittchen, 375 zł .

Do biura:

Klasyczny zestaw do pracy, choć z nietypowej tkaniny. Podobnie jak powyżej - zastosowany materiał został dobrany tak, by tworzyć komplet. Głęboki odcień sprawia, że spodnie z żakietem wyglądają jak granatowy kostium. Całość jest powściągliwa , ale ma przy tym kilka "smaczków" w postaci butów inspirowanych modelami Louboutin oraz szerokiej bransolety z łańcuchów, która nawiązuje do zapięć botków. Pod żakiet - nieśmiertelna biała koszula - tym razem z małymi bufkami i odcięciem pod biustem.

Jeansowy total look - biurowoJeansowy total look - biurowo Groszki

W zestawie: spodnie Levis, 299 zł ; żakiet Levis, 369 zł ; koszula TopSecret, 69,90 zł ; bransoleta Cubus, 59,99 zł ; buty Kazar, 549 zł .

W ciężkim stylu:

Dla tych, które mają w sobie coś z motocyklisty czy rockmana . Zestaw, który wykorzystuje utrzymującą się tendencję do noszenia jednobarwnych kolorowych dżinsów . Tym razem łączymy tytułowy materiał w sposób kontrastowy - czarne rurki zestawiłyśmy z szarą kamizelką. W takim wydaniu połączenie dżinsu z dżinsem zdecydowanie wygląda dobrze!

Całość jest utrzymana z odcieniach szarości . Do powyższych rzeczy dobrałyśmy białą koszulkę z dużym nadrukiem, ciężkie buty inspirowane modą motocyklistów oraz prostą niewielką torebkę nabijaną ćwiekami.

Dżinsowy total look - rockowoDżinsowy total look - rockowo Groszki

W zestawie: spodnie Levis, 299 zł ; kamizelka Levis, 369 zł ; torebka Cropp, 71,89 zł ; koszulka House, 44,90 zł ; buty Pull and Bear, 299 zł .

Tęskniąc za marynarzem:

Tutaj kobiece wydanie dżinsu . Zaryzykowałyśmy zestawienie sukienki z butami. Wyszło świetnie - odcień jest bardzo podobny, a odległość między dwiema rzeczami jest na tyle duża, że nie pozwala poczuć przeładowania odcieni .

Upały zdarzają się już sporadycznie, więc pod sukienkę proponujemy założyć T-shirt w marynarskie paski . Na niego, w razie wiatru, biały prosty kardigan. Żeby dopełnić nieco dziewczęcego i beztroskiego wizerunku - słodki pierścionek z motylem.

Dżinsowy total look - z sukienkąDżinsowy total look - z sukienką Groszki

W zestawie: sukienka Levis, 369 zł ; buty BP Zone, 219 zł ; pierścionek Kocie Oko, 12,90 zł ; koszulka H&M, 29,90 zł ; kardigan Cubus, 99 zł .

Zapraszamy do galerii - znajdziecie tam zdjęcia wszystkich rzeczy w powiększeniu.

Anna Szulc

Czytaj dalej:

Ręcznie robione buty Wittchen

Metaliczne torebki - czy to da się nosić?

Więcej o: