Strefa mody na Opener Festival

Fashion'er to jeden z najpopularniejszych pozamuzycznych elementów festiwalu Open'er. Cieszy się uznaniem zarówno festiwalowiczów, jak i modowej branży młodego pokolenia, ale również dziennikarzy.

Podczas ostatniej edycji w specjalnej strefie Fashion'er pojawili się między innymi A&E Vintage, Maldoror, Marta Siniło, Piotr Drzał, Oluhi, green establishment, Twins oraz UEG . W tym roku młodych zdolnych będzie jeszcze więcej! Główną atrakcją z pewnością staną się pokazy mody jednych z najbardziej utalentowanych polskich projektantów trwające codziennie w godzinach od 20:00 do północy . W strefie nie zabraknie znakomitych gości z szeroko pojętego kręgu design'u oraz reprezentantów najnowszych trendów. Namiot modowy to także okazja do udanych zakupów z kolekcji zaproszonych projektantów.

A oto i lista, a także to, co napisano o nich a także, co o sobie napisali sami zainteresowani:

Cock'nbullstory

Moda na Opener - strefa FashionerModa na Opener - strefa Fashioner Fashioner

Cock'nbullstory - bujda, bajka przetransponowana na rzeczywistość. Odzwierciedlenie doświadczeń, temperamentów, podejścia do życia w indywidualizowanych seriach, w opozycji do nieustannie zmieniających się trendów.

Mówią, że jesteśmy niekonsekwentne, podczas gdy przemiana jest fundamentalną właściwością wszechświata. Konsekwencja jest niczym więcej, jak sztucznie narzuconym porządkiem. Pomimo tego, wierzymy w trwałość pewnych wartości niezależnie od sezonu. Chcemy pozostać autentyczne.

Uważamy, że nie ma nic bardziej realnego niż marzenia.

www.myspace.com/cocknbullstory

Fanfaronada

Moda na Opener - strefa FashionerModa na Opener - strefa Fashioner Fashioner

Fanfaronada to szczeciński label odzieżowy, za którym stoi projektantka, Daria Salamon . Jej autorskie kolekcje, to krótkie serie miejskich ciuchów, w których funkcjonalny casual look przeplatany jest elementami eksperymentalnymi. Nieliczne modele unikatowe manifestują rozładowanie i niezależność artystyczną. W modzie zawsze ważne są emocje i to jest myślą przewodnią - nie ma miejsca na nudę.

Daria Salamon ukończyła Uniwersytet Sztuk Pięknych (UdK) w Berlinie na Wydziale Eksperymentalnego Projektowania Odzieży w 2001 roku. Zdobywała doświadczenie na niemieckim rynku przemysłu odzieżowego, po czym przesycona uniformowością masowych produktów zdecydowała wrócić do kraju i zacząć realizować własne pomysły. Od tamtej pory nieustannie podąża własnymi ścieżkami chcąc tworzyć modę o niezwykłym, wyróżniającym się charakterze.

www.fanfaronada.eu

Iskierka Sisters

Moda na Opener - strefa FashionerModa na Opener - strefa Fashioner Fashioner

Iskierka Sisters to wyjątkowy projekt trzech sióstr, Agnieszki, Kamili i Iwony Iskierki. Wyróżniają je mocne kolory i wyraziste wzornictwo. Wszystkie zgodnie powtarzają: "naszą pasją jest moda, a projekty blisko związane z żywiołowo rozwijającą się sceną muzyczną, stanowią kontynuację tej tradycji", stąd wspólny pomysł zaprezentowania kolekcji pod namiotem Fashion'era na największym polskim festiwalu muzycznym - Heineken Open'er Festival 2010 . Zainspirowane ubiegłoroczną edycją postanowiły stworzyć specjalne festiwalowe kolekcje. Pierwsza Naughty Nautical : rozpoczyna sezon w marynarskim stylu. Wygląda idealnie do pracy, zabawy i na wszystkie okazje. "Kochamy ten styl - czekajcie na naszą nową kolekcję inspirowaną klasyczną Chanel, paskami, kropkami w kolorach marynarskich oraz złotymi, jachtowymi motywami." Druga kolekcja Creative Rebel to zderzenie kwiatów z paskami, denimu z delikatnymi kobiecymi motywami, gdzie vintage łączy się z glamourem.

Ciekawostką będzie specjalna biżuteria, stylistycznie powiązana i uzupełniająca kolekcję. To nietuzinkowe projekty wykonane z materiałów najlepszej jakości: kryształów, pereł, sznurka, drewna i metali.

Iskierka Sisters stale poszukują nowych form. Inspirują się oryginalnie ubranymi ludźmi, których spotykają na ulicy. Ich pragnieniem jest, aby moda stała się jak najbardziej bliska ciekawym, kolorowym i pełnym życia ludziom, których na festiwalach nie brakuje. Projekty dostępne są w Concept Store Apoteoza Stylu w Katowicach . Więcej informacji znajdą Państwo pod adresem:

www.missspark.com

www.kamilaiskierka.iportfolio.pl

www.ivanushka.iportfolio.pl.

W.I.L.K.

Moda na Opener - strefa FashionerModa na Opener - strefa Fashioner Fashioner

Iwona Leliwa Kopystyńska mieszka i pracuje w Warszawie, z wykształcenia terapeuta uzależnień, porzuciła pracę zawodową na rzecz pasji - krawiectwa i projektowania ubioru. Fachu uczyła się terminując w małej pracowni krawieckiej we Francji, od "podręcznej" do podawania szpilek po możliwość zaprojektowania i uszycia pierwszej kolekcji.

Przez lata freelanser, pilnujący własnej samodzielności i niezależności zawodowej, zdecydowała się w 2004 r. na stworzenie marki W.I.L.K . (anagram utworzony z inicjałów rodziny). Pracuje sama, od pomysłu, przez rozrysowanie projektów, stworzenie form krawieckich, po własnoręczne wykonanie modelu. Szyje wyłącznie pojedyncze, unikatowe egzemplarze i kolekcje tematyczne.

Inspiracją projektów są zawsze ludzie dla których pracuje, ich osobowość, temperament, potrzeby, ale również to wszystko, czym się otaczają - przedmioty, kolory, muzyka, szaleństwa.

Uwielbia pracować dla tych, którzy mają potrzebę wyrażania siebie przez szukanie istotnej treści w formie ubrania - noszą to, co lubią, bez przywiązywania specjalnej wagi do obowiązujących linii i trendów. Cenią wygodę, dyskretny żart i dystans.

Brała udział w konkursach:

Fashion Designer Awards 2009 - projekt zakwalifikowany do pokazu finałowego,

OFF FASHION - brała udział we wszystkich edycjach konkursu kwalifikując się każdorazowo do finału i czasami zdobywając wyróżnienia. W 2009 r. zajęła I miejsce w VI edycji konkursu prezentując kolekcję męską.

Ostatnio zajmuje się głównie tworzeniem kolekcji męskich.

www.wilkmoda.pl

Kuxido

Katarzyna Paradzińska.

Magdalena Studnicka.

Urodziły się.

Ukończyły.

Na złą drogę nie schodziły.

Prawie.

Zawsze na zjawiskowej zajawie.

Zazębione kosmosami.

Udział brały.

Zdobywały.

Patrząc widziały.

Czuły.

Bez zamuły.

Ulubione słowo akc'Ja.

To działa'My.

Pasja.

Impresja.

Ekspresja.

Nie uszeregowane.

Nie przyporządkowane.

Niesklasyfikowane.

Nie chcą etykietki.

Czymś Innym są ich metki.

Percepcji nie limitują.

Do końca.

Bez końca.

Fantazjują.

'Uje' się nie kreskuje.

'Nie' z czasownikami osobno.

'Tak' bywa że abstrakcja to ich frakcja.

W realu.

Pragną.

Wierzą.

Mnożą.

Tworzą.

Dążą.

Mają.

Kuxido rozprzestrzeniają!

MICHAŁ SZULC

Moda na Opener - strefa FashionerModa na Opener - strefa Fashioner Fashioner

Rocznik 83. Dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Tkaniny i Ubioru ASP w Łodzi. Asystent w Pracowni Projektowania Ubioru na łódzkiej ASP. Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Swoje kolekcje pokazywał między innymi podczas Gali Złotej Nitki, Exklusiv Graffex, Jeans Design, Heyah i pokazu Ecco Shoes Poland . Uczestnik Międzynarodowych Warsztatów Mody organizowanych przez Fundację Romualdo del Bianco we Florencji.

Minimalista ceniący formę i funkcję.

Jego ostatnia kolekcja "What will be will be" zaprezentowana została podczas Fashion Philosophy - Fashion Week Poland w 2009 r.

Zdjęcia projektów Michała publikowane były na okładce nowojorskiego magazynu "PRIM", jako edytoriale w "H MAGAZINE" w Barcelonie oraz w polskiej edycji "Elle", "Exklusiv", "Hiro" i "Dilemmas Magazine".

www.michalszulc.com

ALEXIS AND PONY

Moda na Opener - strefa FashionerModa na Opener - strefa Fashioner Fashioner

Alexis and Pony - czyli Marta Mandla i Szymon Rychlik . Projektują razem odkąd pierwszy raz spotkali się w szkole. Ona skończyła modę w Łodzi, on fotografię w Poznaniu. Wspólną działalność przypieczętowali pokazem na podwarszawskim polu golfowym w 2007 roku. Tak powstała marka Alexis and Pony , od początku była pomysłem nie tylko na modę, ale również na sposób identyfikacji. Ich pierwsza pełna kolekcja "The Kingdom " była konceptem luźno osadzonym w realiach instytucji królestwa, zakładającym szczególną odrębność sylwetek, uspójnionych poprzez atmosferę. Od tego czasu podążać będą tym tropem. W 2010 roku planują zaprezentować drugą pełną kolekcję męską:

"The Cowboy Must Never Shoot First".

www.alexisandpony.com

ENE DUO

Moda na Opener - strefa FashionerModa na Opener - strefa Fashioner Fashioner

Martyna Lipińska i Paulina Banaszewska

Jesteśmy z Trójmiasta, ale poznałyśmy się dopiero na studiach w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Szybko odkryłyśmy, że mamy podobną wizję mody. Postanowiłyśmy połączyć siły i założyłyśmy duet o przekornej nazwie: ene duo. Taką nazwę dałyśmy swojej pierwszej wspólnej kolekcji pret'a'porter. Druga nasza kolekcja to ACCOMODAMENTO , która zostanie pokazana w kategorii premiere vision. W 2009 roku ukończyłyśmy z wyróżnieniem Łódzką Akademię broniąc wspólnie wykonanej pracy dyplomowej. Konkurs Złotej Nitki jest naszym debiutem w świecie mody.

ENE DUO to słowa zapożyczone z dziecięcej rymowanki, taka też jest kolekcja - przewrotna i zabawowa. To gra konwencjami, poszukiwanie nowych rozwiązań, zaskoczenie. Tu nic nie jest oczywiste. Ważną rolę odgrywają w niej także dodatki: krawaty, nakrycia głowy i przede wszystkim torby, które zostały stworzone specjalnie dla tej kolekcji przez ibagyou.com. Chociaż ENE DUO jest kolekcją ubiorów damskich, sposób szycia i wykończenia wszystkich elementów jest bardziej zbliżony do tego, jaki wykorzystuje się w krawiectwie męskim. Krój i forma ubioru mają więcej z "męskości", ale wzory tkanin i nietypowe zestawienia kolorystyczne czynią kolekcję ultrakobiecą.

Druga kolekcja, ACCOMODAMENTO , to kolekcja autoironiczna, ukazuje "proces twórczy". Przedstawia relację między wizją projektanta, a końcowym efektem jego pracy, tj. zrealizowanym projektem. Główną kategorią estetyczną, jaką przy tym wykorzystałyśmy jest groteska, która najpełniej pozwala pokazać to, co dzieje się w umyśle projektanta, bo tak na prawdę wszystko rozgrywa się w wyobraźni twórcy.

Obie kolekcje są wzajemnie powiązane, chociaż należą do odmiennych kategorii - przecież projektant, tworząc kolekcję, dąży do tego, aby znaleźć równowagę między jej wizyjnością, a użytkowością.

www.eneduo.com

KATARZYNA OCHOCKA

Katarzyna Ochocka - tegoroczna abolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W 2009 roku otrzymała I nagrodę oraz większość wyróżnień na międzynarodowym konkursie "OFF Fashion" . W tym roku jej najnowsza kolekcja została wyróżniona na najważniejszym konkursie dla projektantów w Polsce - "Złotej Nitce". Forma jest tym co najważniejsze dla niej w projektowaniu. Jej kreowanie poprzez pracę z materiałem - wykorzystywanie go na różne sposoby w celu konstruowania bądź dekonstruowania jest tym co ją interesuje i wyróżnia jako projektantkę.

HARMONOGRAM:

Piątek:

# 20:00 Ene Duo

# 20:30 Fanfaronada

# 21:00 Katarzyna Ochocka

# 21:30 Alexis & Pony

# 22:00 W.I.L.K.

# 22:30 Iskierka Sisters

# 23:00 Kuxido Duo

# 23:30 Michał Szulc

# 00:00 Cock'nBullstory

Sobota:

# 20:00 Fanfaronada

# 20:30 Michał Szulc

# 21:00 Iskierka Sisters

# 21:30 Kuxido

# 22:00 Katarzyna Ochocka

# 22:30 Alexis & Pony

# 23:00 Cock'nBullstory

# 23:30 W.I.L.K.

# 00:00 Ene Duo

Niedziela:

# 20:00 Cock'nBullstory

# 20:30 Alexis & Pony

# 21:00 W.I.L.K.

# 21:30 Ene Duo

# 22:00 Fanfaronada

# 22:30 Katarzyna Ochocka

# 23:00 Michał Szulc

# 23:30 Iskierka Sisters

# 00:00 Kuxido

Zobacz więcej:

Festiwalowy must have - kalosze!

Strefa mody na festiwalu Open'er:
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.