Duet PPQ zaprojektował dla marki Adidas!

Brytyjski duet znany z awangardowych modowych pomysłów zrealizował to, o czym plotkowano już w marcu

Amy Molyneaux (projektantka PPQ) po swoim londyńskim pokazie zdradziła, że razem z Percy'm Parkerem są w trakcie kolaboracji z kultową już sportową marką. Pomysł na współpracę miał zrodzić się w głowach projektantów po rozmowach z Garym Aspdenem z Adidasa, ale sentyment dla oldschoolowego logo kwitł w sercu Amy od dawna.

'Adidas to nie tylko sportowy, praktyczny wymiar. Charakterystyczny liść w logo skupia w sobie skojarzenia z modą, muzyką, kulturą. Jest już integralną częścią historii stylu' - powiedziała niedawno projektantka.

Zapowiedzi już dziś okazały się faktem, a światło dzienne ujrzała świetna sesja zdjęciowa doskonałej kolekcji, będącej efektem wspólnych działań PPQ i Adidasa . Kolekcja utrzymana jest w klasycznym połączeniu czerni i bieli a w oczy rzucają się wyraziste nawiązania do lat 80.

Groszkom wyjątkowo podobają się sukienki w marynarski deseń i wariacja na temat butów boksera Mohammeda Ali . Wszystko to doprawione szczyptą rockowej energii każe zapomnieć o nudnych salach gimnastycznych a kolekcję pokazywać w szykownych miejskich stylizacjach. Tak jak chciałby tego duet PPQ , któremu najwyraźniej spodobała się odważna zabawa sportową tematyką. Groszki przedstawiają ostatnie dzieła Amy i Percy'ego (tym razem niezwiązane z marką Adidas) - awangardowe czepki pływackie bynajmniej nieprzeznaczone na basen.

Czytaj dalej:

Kampania New Yorker - za dużo seksu?

Projektantki Rodarte zaprojektują dla znanej sieciówki

Czytaj w Znam.to: Wytrzymała bestia, ale nie idealna

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.