Breloczki House jak Alelale

Alelale - wylansowała je Polka Anna Żelazowska. Najpierw podbiły Francję, potem całą Europę. Tuż po nich narodziły się sławne Uggly Dolls. Dziś małe paskudy stały się inspiracją dla breloczków, które właśnie pojawiły się w kolekcji House

Anna Żelazowska już w dzieciństwie własnoręcznie dziurawiła rajstopy, cięła fatałaszki i szyła ubranka dla pluszaków. Dziecięca pasja dojrzewała, więc Ania trafiła do liceum plastycznego, a później do studium projektowania mody. Miłość zawiodła ją aż do Paryża, gdzie otworzyła swoje atelier.

Pierwszym dziełem była małpka Momo uszyta z t-shirtu. Kilka kolejnych przytulanek zapoczątkowało wielki szał na lale brzydale. Wyłupiaste oczy z guzików, miękkie brzuszki i koślawe łapki - francuskie dzieci zakochały się w potworkach, a te zrobiły wielką karierę - wcześniej niż narodziła się moda na Ugly Dolls .

alelale.com

Dziś dzieła Anny Żelazowskiej możemy kupić też w Polsce - między innymi w warszawskim butiku Mufka i za pośrednictwem Pakamery .

alelale.com

House zainspirowany uroczymi brzydalami właśnie włączył do swojej jesiennej kolekcji breloczki w stylu Alelal.

Znajdziesz wśród nich króliczki, krówki, szczerbate misie i koniki. Wszystkie kosztują 9,90 zł . Obejrzyj je w naszej galerii .

Zobacz też:

Kalosze DeeZee

T-shirty House z obrazkami retro

Czytaj w Znam.to: Zalotnie szeleszcząca spódnica

Więcej o: