Kierunek: Maroko

Mieszanka stylowa, mieszanka kulturowa. Ciepłe, nasycone kolory, zapach przypraw, nagrzane słońcem ściany budynków i słynne kolorowe mozaiki

Na ulicach marokańskich miast spotkamy zarówno typowy folklor, jak i wariacje na jego temat. Maroko jest krajem pełnym kontrastów, a dzięki temu tak inspirującym, że niejedna letnia sesja mody z największych magazynów na świecie opiera się co roku na tamtejszych motywach.

Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Wyborcza.pl

Zwykle styliści skupiają się na bogactwie etnicznych wzorów i egzotycznych kolorów. Jednak zestaw wakacyjny Groszków inspirowany wspomnianym zakątkiem Afryki jest nieco bardziej uniwersalny i zdecydowanie miejski.

Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Wyborcza.pl

Motyw etniczny występuje tylko na czarnym topie - i celowo nie jest zbyt narzucający się. Dopełnia go tylko bransoletka z kolorowych szkiełek. Reszta zestawu jest utrzymana w neutralnych kolorach. Okulary i lekki szal to elementy obowiązkowe w każdym gorącym kraju. Płaskie sandałki pozwolą przejść wiele kilometrów - oczywiście po mieście, a nie marokańskich bezdrożach. Duża torba pomieści pamiątki z podróży. Kluczem jest tu wygoda i miękkość: ubrania, w których można się porządnie zrelaksować.

Harel

W zestawie: top 49,99 zł Cubus, okulary ok. 40 zł , szal ok. 50 zł , sandałki 129 zł Promod, torba 89,99zł , spodnie 209 zł Quelle, bransoletka 24,90 zł H&M.

Etniczna sukienka Free People

Maxi dress na babie lato

Czytaj w Znam.to: Rewelacyjny krem na wysuszoną skórę pod oczy

Więcej o:
Copyright © Agora SA