Jesienna kolekcja H&M na horyzoncie!

Lato oficjalnie nas rozczarowało. Dlatego nie czekając dłużej na słońce, Groszki uchylą zasłonę tajemnic H&M i pokażą, co zastaniecie w sklepach tej jesieni. Wiemy, wiemy - my też już dziś chętnie otuliłybyśmy się w te piękne dzianiny, wełny i jedwabie.

W kolekcji jesiennej H&M projektanci postanowili szukać korzeni w dobrym, tradycyjnym krawiectwie bogatym w wytworne kroje i szlachetne detale. Bez ewolucji byłoby jednak nudno, więc klasyka została przełamana nowoczesnym rockabilly, grunge i odwołaniem do lat 80. i wczesnych lat 90.

Kolekcja podzielona została na trzy tematyczne serie.

Pierwsza z nich to Power - koszule, spodnie , spódnice i wąskie jeansy inspirowane postpunkowym stylem z elementami kunsztownej elegancji rodem z końca wieku XIX. Ramiona są tu ostre i wyrzeźbione, talia bardzo wąska, ale czuć w tej serii powiew szekspirowskiego romantyzmu. Kolor obowiązujący - czerń .

Kolejna część kolekcji nazwana New Tailoring to przede wszystkim synteza architektonicznych linii, konstrukcji opartych na zabawie wielkością i nowych technologii w preparowaniu materiału. Dramatyczna estetyka i szaleństwo proporcji stanowi dominujący motyw w tej części kolekcji. Kolory oscylują wokół pudrowego różu , beżu i stłumionych fioletów.

W trzeciej części pod poetyckim tytułem Woodland doszukasz się inspiracji światem europejskich baśni i legend. Stylizacja na wodnika, rybaka i myśliwego skutkuje pięknymi krojami oversize, rustykalnymi detalami i naturalnymi materiałami w ekologicznych kolorach. Wszystko pachnie tu tajemnicą ciemnego baśniowego lasu i jezior rodem z "Balladyny".

Kolekcja dostępna w sklepach na przełomie lipca i sierpnia .

Fokus na puder

Więcej o: