Pomóż włosom przetrwać mrozy

Włosy nie lubią czapek, niskiej temperatury, wiatru. A z taką pogodą muszą się teraz mierzyć. Jeśli chcesz powitać wiosnę z burzą zdrowych pasm, już teraz zacznij działać!

Nie ważne, czy nosisz włosy długie, czy krótkie. Wymagają teraz wyjątkowej pielęgnacji , bo są w gorszej kondycji niż podczas letniej pogody.

Na pewno duże problemy sprawia elektryzowanie się czupryny. Doprowadza do tego noszenie czapki , zmiany temperatury, przebywanie w suchych, ogrzewanych pomieszczeniach. Zauważyłaś też z pewnością wiele rozdwojonych końcówek i zwiększoną łamliwość włosów.

Jak dbać o włosy i i stylizować je zimą?

Każdego dnia: zimą warto kupować kosmetyki natłuszczające , które dobrze ochronią włosy przed uszkodzeniami i niska temperaturą. W zimowej stylizacji najlepiej zrezygnować z kosmetyków na bazie alkoholu (pianki i lakiery). Powoduje zatrzymanie wody we włosach, która może niszczyć ich strukturę od środka. Dlatego też nie wolno zimą wychodzić na dwór z niedosuszoną czupryną !

Co więc wybrać? Najlepiej pasty , kremy , balsamy .

Co drugi dzień : myj włosy (najlepiej odżywczym szamponem o właściwościach nawilżających). Zabieg ten zimą jest niezwykle ważny, bo usuwa tłuszcz, który zimą produkowany jest w zwiększonej ilości. A nie ma nic gorszego niż widok przetłuszczonych pasm.

Raz w tygodniu : zastosuj intensywnie regenerującą i zmacniającą maskę .

Raz w miesiącu : zainwestuj w zabieg w salonie fryzjerskim . Stosowane tam produkty mają wysokie stężenie odżywczych składników.

Regularnie odwiedzaj fryzjera i podcinaj końcówki . Włosy będą wyglądały zdrowiej.

Lepiej na jakiś czas pożegnaj się z lokówką czy prostownicą . Ich działanie połączone z zimnem spowoduje zmatowienie i suchość włosów.

Przed wypadaniem, zmatowieniem i utratą puszystości przez włosy w ekstremalnych warunkach uratuje Cię np. produkt Wella Silk Essence z kolekcji System Professional. Jedwabna powłoka kompleksowo zadba o budowę Twojego włosa, zapewni jej właściwy poziom wilgoci i zregeneruje zniszczone końcówki.

wella

Czytaj w Znam.to: Pielęgnacja Colą

Więcej o: